Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjanci z drogówki - uczą bezpiecznych zachowań

Od początku roku w naszym powiecie trwa kampania, która jest kontynuacją rozpoczętych w 2009 r. działań, mających na celu stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg.

Policjanci z drogówki i prewencji biorą udział w zajęciach organizowanych w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu cieszyńskiego, gdzie uczą dzieci bezpiecznych zachowań. W spotkaniach wzięło udział już blisko 500 dzieci.

Jak bezpiecznie przejść przez ulicę? Jakie mogą być konsekwencje niewłaściwego zachowania na ulicy lub podczas przechodzenia przez nią w nieostrożny sposób? Jak bezpiecznie poruszać się po drodze? Policjanci z cieszyńskiej komendy uczą takich bezpiecznych zachowań przedszkolaków i uczniów w szkołach na terenie całego powiatu, w ramach kampanii "Trzeci krok - Rok pieszego - rozsądny i widoczny pieszy”

- Wśród wielu zadań, które wykonują policjanci, największą część stanowią zadania profilaktyczne, w tym przede wszystkim skierowane do najmłodszych. Policjanci z drogówki i prewencji biorą udział w zajęciach organizowanych w placówkach oświatowych na terenie całego powiatu cieszyńskiego, gdzie uczą dzieci bezpiecznych zachowań. Dzieci na takich zajęciach między innymi dowiadują się, jak zachować się podchodząc do przejścia dla pieszych oraz, że nie wolno wbiegać na ulicę i przechodzić w miejscach do tego nie przeznaczonych. Z pewnością zapoznanie się z warunkami bezpiecznego poruszania się po drogach uchroni najmłodszych przed wieloma zagrożeniami. Kolejne spotkania odbyły się w kilku szkołach. W sumie uczestniczyło w nich blisko 500 dzieci. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego st. asp. Robert Wajda podczas zajęć, oprócz cennych porad, przekazał uczniom opaski odblaskowe – informuej asp. Rafal Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: