Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjanci rozpoczęli akcję Boże Ciało 2019

Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Synoptycy zapowiadają słoneczną pogodę a to z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów.


- Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Działania "Bezpieczny weekend-Boże Ciało" rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 6.00. Aż do poniedziałku na drogach należy spodziewać się większej ilości policyjnych patroli. – informuje cieszyńska policja.

Akcja rozpoczęła się dziś (19.06.2019) o godzinie 6 rano a zakończy się w poniedziałek. Mundurowi sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w videorejestratory. Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.


Policjanci apelują także aby zabezpieczyć przed wyjazdem mieszkanie  - Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem bądź domem podczas naszej nieobecności. Powierzmy zaufanemu sąsiadowi lub znajomym komplet kluczy do naszego domu. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy – instruują mundurowi.

(red,)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-19 17:39:37
bronek91: Nie pozostaje nic innego, niż życzyć mało udanych łowów. Szkoda, iż statystyki postrzegają sprawę nieco inaczej.
2019-06-19 20:48:51
pogromca ciemnoty: Katolickich pijaków za kierownicą na pewno nie zabraknie.
2019-06-19 21:59:59
niosący światło: Pospolity ciemny Nienawistnik!
2019-06-20 09:05:15
john: Zdecydowana większość pijaków na drodze to chrześcijanie ale przecież i tak czeka ich zbawienie nawet jak kogoś zabiją na drodze.
2019-06-20 14:08:42
donekT: john-Q, trudno, żeby było inaczej przy takich proporcjach, z jakimi w Polsce mamy do czynienia. Co ciekawe, tam, gdzie chrześcijanie są w mniejszości, przestępstwa popełniają głównie nie-chrześcijanie. Jak myślisz john-Q manipulancie, z czego to wynika? A zbawienie czeka każdego, bez względu na wyznawaną wiarę john-Q.
2019-06-20 16:12:19
krzysztof.mm: prawdziwy Polak patriota katolik jest jeszcze prawdziwszy Polak i jeszcze bardziej patriota katolik za kierownicą po pijoku - oto tajemnica sukcesu policyjnych łapanek pijoków
2019-06-20 17:17:44
donekT: krzysztof-Q podjąłeś się również definiowania, kto jest Polakiem a kto nie? Na jakiej podstawie? Zalatujesz faszyzmem krzysztof-Q
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: