Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Policjanci jak nauczyciele


Policjanci zamienili się rolami z nauczycielami i uczyli uczniów klas 4,5 i 6 ze Szkoły Podstawowej jak bezpiecznie posługiwać się internetem.

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich asp. sztab Tomasz Domagała i st. sierż. Krzysztof Olszar przeprowadzili zajęcia z młodzieżą Szkoły Podstawowej nr 6  w Cieszynie, którego celem była wszechstronna edukacja w zakresie bezpieczeństwa w sieci. Dziś kiedy wielu młodych ludzi nie wyobraża sobie życia bez internetu, nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, które tam występują.


- Internet daje złudne poczucie anonimowości. Policjanci zwracali m. in. szczególną uwagę na to, by nie umieszczać w internecie żadnych swoich danych osobowych,  imienia i nazwiska, adresu, numeru telefonu, czy nazwy i adresu szkoły itp. Być może nie wszystkie osoby odwiedzające portal społecznościowy czy ulubiony czat mają dobre zamiary – komentuje mł.asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjanci przede wszystkim zachęcali młodzież do rozmowy z tymi, którym ufają najbardziej czyli z rodzicami, opiekunami, w chwili gdy coś w internecie ich zaniepokoi lub im grozi. Poruszona została również tematyka praw autorskich w sieci oraz sposoby uniknięcia różnego rodzaju oszustw na aukcjach internetowych.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: