Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - noc w bibliotece

Już po raz piąty w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyła  się "Noc z Andersenem", czyli całonocna impreza dla dzieci.

Noc z Andersenem to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane z okazji urodzin J. Ch. Andersena i Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Obecnie biorą w niej udział biblioteki niemal z całej Europy m.in. Polski, Słowacji, Moraw, Węgier oraz Austrii. Głównym celem tej niecodziennej nocy jest propagowanie literatury dziecięcej, rozbudzenie w najmłodszych potrzeb czytelniczych oraz popularyzacja idei głośnego czytania.

Noc z Andersenem to doskonały przykład przenikania się kultur i transgranicznej współpracy kulturalnej pomiędzy instytucjami kultury. Pomysł całonocnej imprezy zrodził się po stronie czeskiej w małej miejscowości Uherské Hradiště, gdzie bibliotekarki czytały wieczorami dzieciom bajki.

- Rozpoczynacie wspaniałą zabawę w gronie miłośników książek, mam nadzieję, że będzie „odlotowo”. Życzę wam, abyście jutrzejszy dzień powitali równie radośnie, jak dzisiejszy. Miłej zabawy– zwrócił się do najmłodszych czytelników Jan Matuszek zastępca burmistrza.

Z nocy 1-2 kwietnia bajki w cieszyńskiej Bibliotece Miejskiej czytał dzieciom sam pan Andersen. Oprócz czytania był również wieczorny spacer i mnóstwo balonów, które za sprawą dzieci mogły poszybować wprost do nieba, gdzie połączyły się z balonami dzieci, które mieszkają w innych miastach. Tej nocy nie zabrakło również gier i zabaw, oraz warsztatów i smacznego jedzenia.

 

BsK

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: