Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Codziennie, aż do beatyfikacji

Skoczów przygotowuje się do beatyfikacji Jana Pawła II. Od dziś 2 kwietnia – szóstej rocznicy śmierci papieża na skoczowskiej Kaplicówce trwa modlitewny maraton. – Nasze modlitwy zostały wysłuchane, będziemy dziękować za beatyfikację Jana Pawła II – zapowiada Lidia Wajdzik, zelatorka Apostolstwa Dobrej Śmierci działającego w Skoczowie.

2 kwietnia 2005 roku o godz. 21.37 świat się zatrzymał. Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. 1 maja 2011r. doczekamy jego beatyfikacji. Tu w Skoczowie przygotowania mają szczególny wymiar. To tutaj 22 maja 1995 roku gościł papież Jan Paweł II, tu mówił o ludziach sumienia, tu się modlił nie tylko z katolikami, ale również z wyznawcami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.- Od maja 2006r., co miesiąc drugiego dnia miesiąca trwaliśmy na wspólnej modlitwie. Co miesiąc odprawialiśmy msze święte. Dzięki proboszczom skoczowskich parafii gromadziliśmy się na Kaplicówce, miejscu gdzie gościł papież i modliliśmy się o jego rychłą beatyfikację. Teraz mamy za co dziękować - 1 maja Ojciec Święty zostanie wyniesiony na ołtarze – opowiada Lidia Wajdzik. Z tej też okazji, aby podkreślić rangę uroczystości członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci, skoczowianie i wszyscy chętni od 2 kwietnia mogą spotykać się na codziennej modlitwie na Kaplicówce, aż do dnia beatyfikacji. – Spotykamy się codziennie o godz. 15.00 rozpoczynamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem przeżywamy stację Drogi Krzyżowej i modlitwę różańcową – dodaje Lidia Wajdzik.

Dziś 2 kwietnia jak co miesiąc będzie można uczestniczyć w mszy świętej i nabożeństwie pompejańskim (początek o godz. 19.00), bo tradycyjne comiesięczne msze o beatyfikację Jana Pawła II  z czasem zostały połączone z uroczystą modlitwą do Matki Bożej Pompejańskiej pod patronatem bp. Tadeusza Rakoczego.

Maraton modlitewny trwać będzie do 1 maja – dnia beatyfikacji papieża. Wtedy też w mieście szykują się niezwykłe uroczystości. Przygotowują się do nich parafie skoczowskie, grupy modlitewne i władze miejskie. Na Kaplicówce tego dnia stanie telebim, będzie można zobaczyć uroczystości w Watykanie. – Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy, nie możemy zapominać o tym, że nasze miasto jest również częścią wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Dlatego też na skoczowskim Rynku będzie można zobaczyć wystawę, upamiętniająca wizytę papieską w Skoczowie, zaplanowany jest też koncert i wspólne przeżywanie beatyfikacji na Kaplicówce – mówi Janina Żagan, burmistrz Skoczowa.

Tuż po transmisji uroczystości beatyfikacyjnych na Kaplicówce odbędzie się msza święta, po południu wspomniany koncert uświetniający uroczystości i Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 w skoczowskim kinie „Teatr Elektryczny” będzie można zobaczyć spektakl „Hiob” według tekstu Karola Wojtyły. Wieczorem wyświetlony zostanie również film „Świadectwo”, a uroczystości beatyfikacyjne w Skoczowie zakończy Apel Jasnogórski.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: