Policja uzbrojona w sprzęt IT

Śląska policja realizuje projekt ''Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa województwa śląskiego - śląska policja bliżej społeczeństwa'' - nowatorskie w skali kraju rozwiązanie, wykorzystujące technologię informatyczną do usprawnienia pracy policjantów, ale też podniesienia standardu kontaktu obywateli z policją. Wartość tego projektu przekracza 21 milionów złotych.

Projekt „Cyfrowe Obserwatorium” to przedsięwzięcie z dziedziny technologii informacyjnej gdyż stanowi połączenie zastosowań informatyki i telekomunikacji, obejmuje sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie, a także narzędzia i inne technologie, związane ze zbieraniem, przetwarzaniem, przesyłaniem, przechowywaniem, zabezpieczaniem i prezentowaniem informacji.

Projekt ma w swoim założeniu usprawnić pracę policjantów, z drugiej zaś strony służyć będzie mieszkańcom naszego  i nie tylko regionu, którzy będą na bieżąco informowani o miejscach zdarzeń drogowych, związanych z nimi utrudnieniach w ruchu oraz o zalecanych przez policję objazdach.

Policjanci na drodze zostaną więc wyposażeni w zestawy GETAC (zakup 254 sztuk) ułatwiające obsługę zdarzeń drogowych natomiast dzielnicowi otrzymają smartfony Samsung Galaxy XCover 4 (zakup 1120 sztuk) ułatwiające kontakt z mieszkańcami rejonu służbowego oraz komputery Lenovo L470 (1120 sztuk) i urządzenia wielofunkcyjne OKI ES 7170 (128 sztuk), pozwalające na załatwienie zlecanych im spraw.

Odpowiednia aplikacja zapewni kontakt z dzielnicowym oraz umożliwi zgłaszanie mu problemów lub miejsc, w których najczęściej dochodzi do naruszeń prawa. Tak więc mieszkańcy zyskają dostęp do elektronicznych usług – załatw sprawę Online.

Program ten jest niewątpliwie wielkim wyzwaniem technologicznym, logistycznym i organizacyjnym. Wartość projektu opiewa na kwotę 21.555.969,86 zł, z czego 85% tj. kwota 18.322.574,39 zł zostanie dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(red/mat.pras.)

źródło: mat.pras.
dodał: ES

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-17 11:49:09
Brzidok: Niech im jeszcze kupią hełmy bojowe takie jak są w helikopterach a na skrzyżowaniach pomontują karabiny maszynowe to już w ogóle nie będą musieli opuszczać ciepłego miejsca w posterunku.
2017-10-17 19:13:45
koszor: Matrix w realu.
2017-10-17 22:13:59
bronek91: Wszystko spoko, cały ten sprzęt jest potrzebny, obsługiwać pewnie już potrafią. Proponowałbym także coś przeznaczyć na podnoszenie poziomu tak zwanych miękkich umiejętności. Poziom obsługi obywateli przez NIEKTÓRYCH (PO-milicja) funkcjonariuszy pozostawia wiele do życzenia. Tak jakby mamusia kultury nie nauczyła, tej z poziomu przedszkola.
2017-10-18 10:13:53
paharos: No i bardzo dobrze ! Wymagamy od Policji profesjonalizmu to i sprzęt muszą mieć profesjonalny ... a nie jak w niektórych komisariatach jeszcze sprzęt z lat 90 tych .... Świat idzie do przodu ...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją