Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Polecamy: „Underdog” i „Sekretny świat kotów” zaraz po premierze

Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym czym jest kino? Najprostszą chyba definicję tego pojęcia można znaleźć w Wikipedii: Kino – rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w której aktor lub grupa aktorów odgrywa role dla widowni, lub nagrany jest obraz ruchomy z podkładem dźwiękowym lub bez. Terminem tym określa się też czasem sam spektakl lub też budynek, w którym on jest wyświetlany”.

Był okres, że ludzie przestali chodzić do kina, wygodniej było wypożyczyć kasetę lub płytę dvd  z wybranym filmem i obejrzeć go u siebie w domu. Dlatego w niektórych miejscowościach po prostu pozamykano te obiekty. Jednak moda na film w kinowej sali powróciła. Zaczęto organizować nawet całonocne maratony filmowe, do łask powróciły Dyskusyjne Kluby Filmowe. W większych miastach powstały multikina z kilkoma salami kinowymi.

Każdego miesiąca w Polsce odbywa się kilkanaście premier filmowych, a tytuły wchodzą praktycznie do wielu sal  kinowych na drugi dzień. Szanujące się kino chce mieć premierowy film jak najszybciej. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w naszym powiecie.

4 stycznia 2019 r. miał premierę w Polsce animowany film kina familijnego „Sekretny świat kotów”, a 11 stycznia na ekrany  polskich kin wchodzi dramat  „Underdog" w reżyserii Konrada Niewolskiego i Macieja Kawulskiego.
Poniżej prezentujemy krótkie opisy dystrybutorów obu premierowych filmów:

„Sekretny świat kotów” film produkcji chińskiej z 2018 roku w reżyserii Mao Yu Tao Hua Yuan

Życie młodego kota Oskara to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrej pani, gdzie niczego im nie brakuje. Pani zaś jest przekonana, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryje, że nie do końca ma rację! Oskar to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie - Miaukocji, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Oskarowi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. W pełnej przygód wędrówce towarzyszy mu postrzelona papuga o złotym sercu. Wkrótce mały Oskar odkryje to, o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to Miaukocja… to się dopiero okaże.
 
„Underdog” – polski dramat

Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.
„Underdog” to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni.

Oba te filmy można zobaczyć na dużym ekranie w skoczowskim „Teatrze Elektrycznym” w dniach:

„Underdog” 20 – 31 stycznia 2019 r.
„Sekretny świat kotów”  18 – 23 stycznia 2019 r.

AK, mat. Dystrybutora

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: