Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pół promila „w wydychanym” Rowerzyści również „na bani”

Policjanci cieszyńskiej drogówki, prewencji oraz zespołu profilaktyki społecznej prowadzili akcję „Trzeźwy Powiat”. Wczoraj (16.11), od wczesnego poranku, podczas działań mundurowi nie tylko sprawdzali trzeźwość kierujących, ale rozmawiali z nimi na temat bezpieczeństwa.

- Mundurowi w trakcie działań, w Cieszynie na ul. Karola Hławiczki, zatrzymali 36-latka, który kierował osobowym fordem pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał, że miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełniony czyn mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Sprawa trafiła do sądu – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Policjanci zatrzymali również trzech nietrzeźwych rowerzystów - podczas kontroli trzeźwości w Zaborzu na ul. Cieszyńskiej wpadł 41-latek, który jechał „po angielsku” lewą stroną jezdni. Mężczyzna "wydmuchał" blisko 2 promile. Policjanci w tym wypadku skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Dwóch kolejnych cyklistów zostało zatrzymanych w Chybiu, na ul. Wyzwolenia. Najpierw 50-latek, a później 53-letni mężczyzna – mieli po 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obaj zakończyli swoją jazdę jednośladami wracając do domu z mandatem 2500 złotych.

Akcje związane z trzeźwością są prowadzone cyklicznie na drogach miasta i powiatu cieszyńskiego. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie pijanych kierowców.

- Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem - apelują mundurowi.

red.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: