Pokazują rodzicom narkotyki

Pokazują nauczycielom i rodzicom narkotyki, używki oraz narzędzia służące do dystrybucji i zażywania narkotyków. Cieszyńscy policjanci rozpoczęli realizację programu profilaktycznego o nazwie DRUGSTOP.

- DRUGSTOP to wspólne działania profilaktyczne polskiej i czeskiej Policji. Cieszyńscy policjanci rozpoczęli właśnie cykl spotkań w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Spotkania odbywają się z nauczycielami oraz rodzicami. Do szkoleń wykorzystywana jest specjalna walizka z narkotykowymi rekwizytami, które pozwalającą z bliska przyjrzeć się dostępnym na czarnym rynku narkotykom – wyjaśnia pełniący obowiązki oficera prasowego, st. asp. Tomasz Pszczółka.

Materiały trafiły do policjantów dzięki projektowi polsko-czeskiemu. - W walizkach edukacyjnych znajdują się rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających – opisuje Pszczółka.

Celem projektu jest zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej, przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

- Kolejnym dodatkowym elementem podnoszącym atrakcyjność projektu jest mobilna aplikacja DRUGSTOP dedykowana na telefony komórkowe wyposażone w system operacyjny android lub ios. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz AppStore. Aplikacja zawiera niezbędne informację o charakterze profilaktycznym i pomocowym – informuje st. asp. Tomasz Pszczółka.

Policjanci zapraszają do kontaktu wszystkie szkoły chcące wziąć udział w szkoleniu DRUGSTOP - komendant@cieszyn.ka.policja.gov.pl lub 33 8516200.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-10-29 21:06:08
bronek91: Podejrzewam, iż dla niektórych rodziców, zwłaszcza dla tych bardziej nowoczesnych, to nic nowego... Ale oczywiście jak najbardziej popieram.
2017-10-30 13:45:30
krzysztof.mm: statystyki mówią, że ok. 50% owych rodziców jarało zioło, a 10% jest trwale uzależnionych od prawdziwiej groźnej trucizny, alkoholu etylowego
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją