Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pokazali swoje wyprawy

Niewielką, ale bardzo ciekawą wystawę można oglądać na skoczowskim rynku. Członkowie miejscowego koła PTTK zaprezentowali fotografie z wypraw, które odbyli w ostatnich miesiącach.

Zaprosiłem koleżanki i kolegów, aby wybrali najciekawsze, ich zdaniem, fotografie. Zdjęcia ukazują ich spojrzenie na góry, przyrodę, sposób na turystykę- mówi Krzysztof Greń, prezes skoczowskiego koła PTTK.
Jedna z tablic poświęcona jest Głównemu Szlakowi Sudeckiemu. PTTKowcy rozpoczęli wędrówkę po nim w czerwcu ubiegłego roku. W maju tego roku, w Prudniku udało się go nam ukończyć. Przeszliśmy w sumie 444 kilometry. Na większości fotografii trzymamy w dłoniach herb Skoczowa. Tam gdzie jesteśmy reklamujemy nasze miasto. Często ludzie podchodzą i pytają co to za flaga. Mówimy wówczas o Skoczowie, o Śląsku Cieszyńskim - mówi Greń.

Zdjęcia prezentują jednak nie tylko polskie krajobrazy. Są m.in. fotografie autorstwa Tomasza Kędziora z Kilimandżaro i Machu Picchu. Są też obrazy Darka Wawrowicza z najwyższego szczytu Austrii – góry Grossglockner. Tablice ze zdjęciami na skoczowskim rynku będą prezentowane przez cały czas Dni Skoczowa, także po nich, jeszcze przez jakiś czas będzie można zobaczyć wyprawy skoczowskich miłośników gór.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: