Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pokaż, jak widzisz swoje rodzinne miasto - weź udział w konkursie ''Moja Polska - coraz piękniejsza''

W Twojej rodzinnej miejscowości wiele się zmieniło po 1989 roku? Masz pomysł, jak pokazać innym to, jak widzisz swoje rodzinne strony? Pochwal się tym i weź udział w konkursie ''Moja Polska - coraz piękniejsza czyli 25 lat zmian w niepodległej Polsce''. Twoje prace mogą trafić na zagraniczną wystawę!

Celem konkursu jest aktywizacja środowisk w Polsce i poza jej granicami mająca na celu zapoznanie się ze zmianami, jakie nastąpiły w ich rodzinnych stronach po 1989 roku. Istotą konkursu jest spojrzenie na swoje rodzinne miasto z perspektywy miejsca, w którym mieszkam obecnie. - W konkursie może wziąć udział każdy, chociaż głównie konkurs kierowany jest do młodzieży szkolnej, której umiejętności będą szczególnie doceniane. - informują organizatorzy. 

Na konkurs składają się 3 kategorie:
- konkurs fotograficzny (do zgłoszenia wymagane jest min. 5 fotografii); finalnym efektem konkursu będzie wystawa pt. „Moje miasto dziś i 25 lat temu”, prezentująca najlepsze prace fotograficzne. Wystawa planowana jest w 2015 roku w Polsce oraz poza jej granicami.
- konkurs na krótki film (około 300 sekund). Film powinien pokazywać miejsca, wyróżniające w ocenie autora w sposób szczególny prezentowaną miejscowość. Sugerowane jest wykorzystanie łatwo-dostępnych urządzeń, jak np. smartphone, kamer amatorskich, itd. Prezentacja powstałych materiałów odbędzie się na specjalnie dedykowanej projektowi stronie internetowej, a najlepsze prace wyemitowane zostaną na antenie partnerów medialnych.
- konkurs na najlepsze opowiadanie o tym, jak zmieniła się moja „mała Ojczyzna“ od 1989 roku. Sugerowany jest wywiad z rodzicami, dziadkami lub innymi bliskimi osobami. Takie nagranie audio powinno trwać około 10 minut. Wykorzystanie sprzętu oraz technik montażu jest dowolne. Priorytetem w ocenie pracy będzie treść nadesłanego materiału w kontekście tematu konkursu.

- Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody, m.in. warsztaty edukacyjne w TVP POLONIA, TVS czy Radio SILESIA, dwuosobowe pobyty w atrakcyjnych hotelach na terenie Polski i wiele nagród rzeczowych. Nagrody zostaną wręczone w Wiedniu. - zapowiadają organizatorzy. Prace można składać osobiście w biurach: POLSKA: 43-370 Szczyrk, ul. Beskidzka 14 lub AUSTRIA: 1110 Wien, Rosa-Jochmann-Ring 5/7/5; lub przesłać je drogą mailową na adres: konkurs@25.rp-project.info do 15 grudnia 2014 roku. Projekt koordynowany jest z Wiednia i przeprowadzony jest przy współpracy z miastami i organizacjami partnerskimi oraz ośrodkami polonijnymi na całym świecie. Więcej informacji na stronie: poloniasport.com

(red)

źródło: ox.pl/mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: