Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogwizdów. Pierwsze pieniądze na usunięcie tirów z osiedla

W budżecie powiatu cieszyńskiego znalazły się pieniądze na sporządzenie dokumentacji technicznej dotyczącej dostosowania ul. Dworcowej w Kończycach Wielkich do ruchu samochodów ciężarowych. Dzięki przeprowadzeniu tej inwestycji możliwe by było przekierowanie tam ruchu tirów z terenu osiedla w Pogwizdowie.

Pisaliśmy: Pogwzidów ma już dość. "Tiry jeżdżą i rujnują życie mieszkańców!"

Na opracowanie wspomnianej dokumentacji Rada Powiatu przeznaczyła łączną kwotę 50 tys. zł, z czego po 15 tys. na ten cel przekażą gminy Hażlach i Zebrzydowice.

Warto przypomnieć, że rozwiązanie zaproponował na listopadowym spotkaniu w hażlaskim magistracie wójt Grzegorz Sikorski. - Przeprowadzenie tej inwestycji nie będzie jedynie w interesie gminy Hażlach, ale też Zebrzydowic - otwierałaby ona ogromny teren inwestycyjny. Wyprowadzilibyśmy częściowy ruch ciężarowy z terenów Pogwizdowa, na rzecz otwarcia swego rodzaju strefy przemysłowej na terenach po byłej kopalni - przekonywał.

Na przeprowadzenie prac w terenie trzeba będzie z pewnością poczekać, o ile w ogóle do nich dojdzie. Magdalena Suchanek-Kowalska - dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie - w listopadzie wskazywała perspektywę "co najmniej kilkuletnią".

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-14 17:07:19
tom lem: ... NOOO!!! "....Rada Powiatu przeznaczyła łączną kwotę 50 tys. zł, z czego po 15 tys. na ten cel przekażą gminy Hażlach i Zebrzydowice." - coś takiego to mógł wymyślić tylko Rzecznik Powiatu albo samej Rady Powiatowej, bo przecież dali tylko o 5 tys. więcej, a można było napisać - Rada Powiatu wydała kwotę... przy prawie równym udziale gminy Hażlach i Zebrzydowice ;-)
2022-01-14 20:47:38
tom lem: ... przy porównywalnych miesięcznych apanażach Starosty , Starostwo lepiej by się już nie chwaliło, że wydaje jakiekolwiek pieniądze na cele publiczne, zamiast własne ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: