Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pogórze zaprasza na Cross

Już po raz XXII, Ludowy Klub Sportowy w Pogórzu,  Urząd Miejski w Skoczowie,  Rada Sołecka w Pogórzu oraz Starostwo Powiatowe w Cieszynie, zapraszają na Cross Świętojański im. Jana Marka.

Impreza odbędzie się w sobotę na boisku LKS w Pogórzu. Pierwsze tura biegów rozpocznie się o godzinie 15:00. Godzinę później (o 16:00) rozpocznie się start uczestników marszu Nordic Walking. O 17:00 rozpoczną się biegi młodzieżowe Mały i Mini Cross, by o 18:00 przejść do punktu wieczoru – biegu głównego XXII Crossu Świętojańskiego.

 

Program imprezy:

15:00 - otwarcie imprezy

15:15 - biegi dzieci,

16.00 - wymarsz uczestników Nordic Walking

16:10 - występy (młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Pogórzu)

17:00 - Mini Cross - dziewczęta

17:10 - Mały Cross - chłopcy

17:20 - dekoracja biegów dzieci 17:40 dekoracja biegów młodzieżowych (mini i mały cross)

18:00 - start do Biegu Głównego (na wystrzał armatni)

18:05 - występy (młodzież szkolna - Gimnazjum Pogórze)

ok. 18:40 - pierwsi zawodnicy biegu głównego na mecie

19:30 - dekoracja zawodników biegu głównego 20:00, posiłek dla uczestników biegu i uroczyste zakończenie imprezy, zabawa przy ognisku

Trasa biegu

Bieg główny zostanie rozegrany na dystansie 12,5 km, w przeważającej części, prowadzić będzie drogami wiejskimi, ścieżkami polnymi i leśnymi. Około 50% trasy zawodnicy biec będą po nawierzchni asfaltowej, po terenie falistym. Aktualny rekord trasy wynosi 39,06 minut. Trasa oznakowana jest tabliczkami kierunkowymi i chorągiewkami oraz znakami na drodze (strzałki). W czterech punktach rozpalone będą ogniska. Tak samo oznakowana będzie trasa Mini Crossu i Małego Crossu i trasa dla grupy Nordic Walking. Biegi dzieci odbędą się na terenach przyległych do boiska LKS.

Warunki uczestnictwa

Chcąc wziąć udział w zawodach należy spełnić kilka wymogów. Przede wszystkim przyszli zawodnicy powinni posiadać aktualne zaświadczenie lekarskie pozwalające na wzięcie udziału w zawodach. Ci, którzy nie przedłożą zaświadczenia, startują na własne ryzyko. Uczestnicy biegu głównego, zobowiązani są do wpłacenia 15 złotych w biurze zawodów. Opłaty można dokonać przed startem do godziny 17:30. Uczestnicy marszu Nordic Walking, którzy uiszczą opłatę w wysokości otrzymają posiłek, okolicznościową koszulkę oraz wezmą udział w losowaniu nagród.

Do zdobycia są cenne nagrody

Za zajęcie od pierwszego do trzeciego miejsca dzieci i młodzież otrzymują dyplomy i nagrody rzeczowe. Podobnie w pozostałych grupach startowych. Po zakończeniu biegów organizatorzy zapraszają na uroczyste zakończenie imprezy i wspólną zabawę przy ognisku. Wszystkich wielbicieli biegu serdecznie zapraszamy.

(as)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: