Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Poetyckie spotkanie z Krystyną Kurzycą

15 maja w Domu Narodowym w Cieszynie odbyło się poetyckie spotkanie autorskie Krystyny Kurzycy. Pisarka przeniosła zgromadzoną publiczność w świat swoich wierszy, bajek i prozy. W jej dorobku literackim można znaleźć również utwory w gwarze. Pani Krystyna jednak nie tylko prezentowała swoje dzieła. Podczas spotkania w Cieszynie zadbała również o oprawę muzyczną.

Poetyckie spotkanie autorskie Krystyny Kurzycy przyciągnęło do cieszyńskiego Domu Narodowego wielu sympatyków jej twórczości. Pisarka na swoim koncie ma zarówno wiersze, bajki, jak i prozę. Publiczność podczas spotkania mogła wysłuchać opowieści pani Krystyny na temat swojej pracy, sposobu pisania, a także tego co ją inspiruje. Natchnienia nie szukam, samo przychodzi. Raz napisałam utwór po spotkaniu z pewnym starszym panem, innym razem o swojej gosposi z młodzieńczych lat - wspomina pani Krystyna.

Podczas spotkania utwory prezentowała sama pisarka, jak również jej córka. Była to trwająca ponad godzinę przeprawa przez najróżniejsze emocje, które zawarła w swoich pracach pani Krystyna. Radosć, smutek, kpina, refleksja na przemian towarzyszyły zgromadzonej publiczności. Spore poruszenie i śmiech wywołały dzieła napisane przez panią Krystynę gwarą. Wsród wielu utworów nie zabrakło również tych napisanych i dedykowanych rodzinie, a przede wszystkim mężowi. W przerwach pomiedzy wierszami, o oprawę muzyczną zadbał Chór Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Jeden z utworów wspólnie z artystami zaśpiewała również sama Krystyna Kurzyca.

Krystyna Kurzyca wydała kilka tomików poezji: "Na dni duszy", "Lustro barw", "Wywiedzione z wierszy". Od 2002 roku związana jest z Klubem Literackim "Nadolzie" przy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

źródło: ox
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: