Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedwyborcze spotkanie członków KNP

Wiesław Lewicki, prezes regionu Śląsko-Dąbrowskiego Kongresu Nowej Prawicy, dwójka na liście kandydatów KNP do Europarlamentu odwiedził Cieszyn. Spotkanie było okazją do rozmów na temat zbliżających się wyborów oraz zapoznania się z programem partii. Podczas konferencji można było nie tyko posłuchać, czy zadać pytania, ale również zasilić ugrupowanie, wstępując w jego szeregi.

Przedwyborcze spotkania ugrupowań politycznych to nie żadna nowość. Koło członków Kongresu Nowej Prawicy oddziału z Bielska-Białej tego typu zebrania organizuje przynajmniej raz w miesiącu i to nie tylko w okresie przedwyborczym. Tym razem jednak tematem numer jeden były zbliżające się wielkimi krokami wybory do Parlamentu Europejskiego, a najbardziej wyczekiwaną osobą był prezes całego regionu Śląsko-Dąbrowskiego KNP Wiesław Lewicki. Pan Lewicki na spotkaniu w Cieszynie podzielił się z zebranymi gośćmi informacjami na temat trwającej kampanii. Sondaże idą nam w górę, spotykamy się z dużą aprobatą naszego programu. Popierają nas zwykli ludzie, którzy nie chcą tej urzędniczej dyktatury płynącej z Unii Europejskiej – przyznał Wiesław Lewicki.

„Stop Unii Europejskiej” – to hasło, które widnieje na ulotkach wyborczych Pana Lewickiego. Idziemy do tej Unii, tak naprawdę po to, żeby rozwalić ją od środka. Chcemy powrotu do Europy sprzed Unii Europejskiej, do krajów suwerennych i gospodarki wolnorynkowej, gdzie klient będzie decydował o jakości produktów – dodaje polityk.

Kongres Nowej Prawicy to partia bezkompromisowo antyunijna. Politycy tego ugrupowania na każdym kroku głośno wygłaszają swoje poglądy i dążenia. Najważniejszym celem KNP jest likwidacja Unii Europejskiej. W Parlamencie Europejskim politycy chcą stworzyć silną opozycję, by ośmieszać, ograniczać, a nawet posuwają się dalej, by w końcu zlikwidować ich zdaniem "eurosocjalizm". Problem jest w tym, że na dzień dzisiejszy 10 lat uczestnictwa w Unii Europejskiej to same kłopoty. Gdyby nie było Unii Europejskiej nie byłoby tych wszystkich problemów o których ciągle się dyskutuje - przyznaje Wiesław Lewicki.

Grzegorz Szczotka wiceprezes bielskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy podczas spotkania podkreślał, że KNP to partia uniosceptyczna nie eurosceptyczna. Strefa Schengen, Strefa Wolnego Handlu, Wolnego Przepływu Ludzi, Kapitału – to jak najbardziej popieramy. Aczkolwiek nie podoba nam się ta cała narośl demokratyczna w Brukseli.

Spotkanie w Cieszynie przyciągnęło również tych którzy KNP chcą wspierać nie tylko poprzez oddanie swojego głosu w wyborach, ale również wstępując w szeregi partii. Sympatykiem Kongresu Nowej Prawicy jestem od ponad roku, ale dopiero od paru miesięcy bardziej się angażuję w to życie polityczne, oraz działania lokalne. Uważam, że jest to dobry moment, by zostać pełnoprawnym członkiem Nowej Prawicy – przyznaje 19-latek z Kaczyc.

MSZ


 
 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: