Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poeci, prozaicy - do piór!

Poeci, prozaicy - do piór!, albo raczej do klawiatur, bo mało kto dziś pisze jeszcze piórem na papierze. A nawet jeśli, to gotowe dzieło i tak przepisać trzeba na komputerze. Miesięcznik Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej ''Zwrot'' ogłosił kolejną edycję Konkursu Literackiego.

Rokrocznie na konkurs próbki swej poetyckiej i prozatorskiej twórczości nadsyłają nie tylko zaolziańscy Polacy, ale również rodacy z całej Polski. Ba, zeszłego roku konkurs zdominowali autorzy spoza regionu Zaolzia. Jeśli więc ktoś amatorsko tworzy wiersze lub opowiadania ma teraz okazję, by wyciągnąć z szuflady te jeszcze nigdzie nie publikowane i nadesłać na konkurs. A nuż spodobają się jury.

Nadsyłać prace na konkurs można do 31 lipca. Najważniejszym warunkiem jest, by były napisane po polsku. Chcąc wziąć udział w konkursie należy zapoznać się szczegółowo z jego regulaminem, który znajdziemy tutaj.

Wyniki zostaną ogłoszone jesienią podczas uroczystego koncertu, tak, jak miało to miejsce zeszłego roku, o czym pisaliśmy: Zaolzie przestało pisać. Zaskakujące wyniki konkursu literackiego. Warto spróbować, gdyż nagrodzone prace zostaną opublikowane w publikacji pokonkursowej, a ich fragmenty zostaną zaprezentowane publiczności podczas koncertu laureatów (w ubiegłym roku czytane były przez profesjonalistów – aktorów Sceny Polskiej czeskocieszyńskiego teatru.

(indi)

 

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: