Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podsumowanie interwencji grupy beskidzkiej GOPR

Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego to jedna z 7 grup regionalnych GOPR. Ratownicy niosą pomoc na obszarze 2160 km2, m.in. w Beskidzie Śląskim, czyli na szlakach górskich i sztokach narciarskich na terenie m.in. powiatu cieszyńskiego. Ile razy ratownicy interweniowali w 2019 roku?

Ratownicy dbają o bezpieczeństwo turystów na odcinku 532,5 km szlaków w samym Beskidzie Śląskim. Każdego roku interweniują wiele razy, bez względu na porę roku Zadaniami GOPR jest m.in. udzielanie pomocy poszkodowanym na szlakach i stokach, czy ewakuacja turystów – ogółem to podejmowanie działań zawsze w momencie, gdy życie lub zdrowie ludzkie jest zagrożone, zapobieganie wypadkom w górach i ochrona środowiska górskiego - Organizacyjnie Grupa Beskidzka dzieli się na 6 sekcji operacyjnych: Cieszyn, Bielsko-Biała, Szczyrk, Wadowice, Żywiec oraz Babia Góra – informują przedstawiciele GOPR Beskidy na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych.

Jak wygląda statystyka, dotycząca działań grupy beskidzkiej GOPR w 2019 roku? Oczywiście nie wszystkie przedstawione poniżej dane to akcje podjęte na terenie śląska cieszyńskiego, jednak biorąc pod uwagę, że w Beskidzie Śląskim znajduje się najwięcej (pod względem długości) szlaków turystycznych, a Wisła, czy Ustroń są bardzo popularnymi celami podróży turystów, niestety spora część interwencji miała miejsce w rejonie Śląska Cieszyńskiego. Poniżej statystyki:

  • WYPADKI GÓRSKIE 479 (84 wyprawy, 332 akcje ratunkowe, 63 interwencje)
  • WYPADKI NA ZORGANIZOWANYCH TERENACH NARCIARSKICH 1640

 Suma podjętych działań ratowniczych 2119

  • Liczba osób ratowanych 2150
  • Akcje i wyprawy z użyciem śmigłowca 39
  • Liczba osobogodzin wypracowanych przez ratowników podczas działań ratunkowych 6984 h

JŚ/red.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: