Podsumowanie akcji NURD: 59 wykroczeń

Wczoraj (09.04.2018) informowaliśmy o akcji o kryptonimie NURD jaką w naszym regionie prowadzili policjanci. Mundurowi swoją uwagę w szczególności skierowali na pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego. Dziś przyszła pora na podsumowanie akcji - policjanci ujawnili blisko 60 wykroczeń.

W trakcie wczorajszych działań stróże prawa odnotowali dokładnie 59 wykroczeń w zakresie bezpieczeństwa pieszych. Popełnili je zarówno kierujący pojazdami silnikowymi, jak i rowerzyści oraz piesi. 

- Podczas trwania działań policjanci nałożyli 26 mandatów karnych, skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu oraz pouczyli 26 osób. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym ( aż 46 wykroczeń) . Jedna osoba nie zastosowała się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego pokonywania przez rowerzystów przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Kierujący rowerami przekroczyli przepisy ruchu drogowego w 12 wypadkach. – wylicza mł. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Już teraz policjanci zapowiadają, że akcje drogówki  związane z bezpieczeństwem na drodze będą prowadzone nadal i to  cyklicznie.

(red)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-10 21:14:25
bronek91: Gratuluję wyniku, przecież głównie o to chodzi:) Oczami wyobraźni widzę jak mundurowi po służbie np. odmierząją co do setnej części milimetra odległość od najbliższego przejścia dla pieszych aby czasem nie przejść w miejscu niedozwolonym. To nie sztuka złapać na grzechu\\wykroczeniu tego typu. Czynią to wszyscy. Sztuką jest brak popełniania tego typu wykroczeń, ale czy wówczas takie zachowanie u społeczeństwa nie wzbudza poczucia śmieszności?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją