Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podstawowe szkolenie strażaka ratownika OSP zakończone

W dniu 2 lipca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie odbył się egzamin teoretyczny oraz praktyczny, kończący „Szkolenie podstawowe strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych”.

Egzamin pomyślnie zakończyło 58 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych, uzyskali  oni uprawnienia do udziału w działaniach ratowniczych. Jak informuje KP PSP w Cieszynie, szkolenie było prowadzone wg. Programu szkolenia podstawowego strażaka ratownika Ochotniczych Straży Pożarnych z dnia 4 marca 2022 r., zatwierdzonego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Program szkolenia składał się z części teoretycznej oraz z części praktycznej prowadzonej przez wyznaczonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie oraz Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z terenu powiatu cieszyńskiego. Uczestnicy szkolenia w trakcie kursu zaliczyli test sprawności przeprowadzony w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach z siedzibą w Bielsku-Białej oraz ukończyli szkolenie z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Druhowie podczas zajęć zdobyli niezbędną wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia skutecznych działań ratowniczych oraz gaśniczych podczas zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie, zdrowie, mienie.
Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wręczył Komendant Powiatowy PSP w Cieszynie st. bryg. Damian Legierski.

BeSza

źródło: ox.pl
dodał: BeSza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-03 23:56:38
koszpak: Jeśli chodzi o strażaków to bardzo mnie cieszy, że lokalne OSP w gm. Chybie przestały wyć syrenami co kilka dni. Doskonale rozumiem powagę sytuacji ale na pewno jest jakiś bardziej przyjazny system powiadamiania druhów, który najwidoczniej wdrożyli. Poza tym jeśli ludzie przyzwyczają się do syren to w razie zagrożenia dla ludności zostaną one zignorowane. Mądre posunięcie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: