Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podrzucają śmieci. Władze mówią dość

Zakład Gospodarki Komunalnej w Brennej mieści się przy ulicy Wyzwolenia, blisko centrum Brennej. Na jego terenie funkcjonuje również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak się okazuje, w godzinach kiedy punk jest nieczynny, ludzie podrzucają śmieci… sprawy zgłaszane są na policję.

ZGK jest czynny od poniedziałku do piątku między 7.00 a 15.00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od 10.00 do 16.00. Kiedy zakłady są zamknięte część osób przywozi tam śmieci

- I wtedy pozostawiają odpady na sąsiedniej nieruchomości, pod bramą lub pod ogrodzeniem naszego Zakładu. Dzieje się tak popołudniami oraz w weekendy. I zdarza się, że całą niedzielę pod naszą bramą leży sterta śmieci. Ponieważ takie zachowanie jest łamaniem obowiązujących przepisów, więc udokumentowane przypadki zgłaszamy na policję. Dotąd takich zgłoszeń było już jedenaście –powiedział Robert Rymorz, dyrektor Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej.

Z udokumentowaniem podrzucania odpadów nie ma problemu początku stycznia teren ten non stop jest monitorowany przez kamery, które nagrywają takie przypadki. To nie wszystko wkrótce ZGK podpisze umowę z firmą ochroniarską, która będzie miała podgląd do systemu monitoringu i widząc amatora podrzucania śmieci, skieruje tam patrol interwencyjny - Patrol, za pośrednictwem głośnika zainstalowanego na terenie ZBGK, będzie mógł także ostrzec osobę podrzucającą odpady, że łamie prawo i przestrzec ją, aby tego nie robiła – informuje Robert Rymorz.

- Naszym celem nie jest karanie osób podrzucających śmieci pod ogrodzenie Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej, ale definitywne rozwiązanie tego problemu– podkreśla wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-22 08:09:25
tom lem: Pan dyrektor Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej jest zabawny, z pewnością sobie wymyślił, że śmieci są produkowane tylko wtedy gdy jego szanowna osoba pracuje. Zamiast wydłużyć czas pracy punktu zbiórki do 19 wymyślił oszczędności budżetowe w postaci kamer i prywatnej firmy ochroniarskiej. BRAWO!!!
2020-01-22 08:15:23
utopiec: Jeśli pracuję od 7.00 do 15.00, to kiedy mam wyrzucać śmieci?
2020-01-22 08:23:23
tom lem: @utopiec: po pracy zanieś panu dyr. do jego domu;-) tam monitoring po 15 jest odbiór osobisty. .
2020-01-22 08:53:28
john: To może lepiej wrzucać za ogrodzenie? Segreguj, przywieź, zapłać co miesiąc i daj pod nosek a pan władza od 7 do 15 rączki umyć i do domu. No i oczywiście trzeba policją straszyć.
2020-01-22 10:35:38
Dezerter: ludzie... przecież śmieci są odbierane od każdego mieszkańca systematycznie... śmieciarzami zostawiającymi wory pod płotem są najczęściej "turyści"
2020-01-22 11:01:30
Halos: No trzeba przyznać, że poziom głupoty tutaj osiągnięty jest rekordowy. LOGICZNYM jest, ze taki punkt powinien być czynny do choćby tej 18:00, aby każdy po pracy mógł te śmieci wywieźć. To Pan Dyrektor wymyślił kamery i firmę ochroniarska, kosztującą podatnika z Brennej kilka razy więcej niż pracownik Zakładu pełniący dyżur do 18:00. No po prostu pogratulować!
2020-01-22 11:06:32
tom lem: ...czy widzisz Dezerter: w nazwie przedsięwzięcia "Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych" - ODPŁATNA ZBIÓRKA. Niech gmina się cieszy, że mieszkańcy dbając o środowisko sami im śmieci pod nos dowożą, gdy do gminy należy zorganizowanie takiej potrzeby a nie angażowanie emerytowanej policji;-)
2020-01-22 12:13:40
ciotka matylda: Panie dyrektorze tej sterty śmieci! Przecież Brenna jest miejscowością turystyczną!!! Ludzie zostawiają u was dobrą kasę i niestety śmieci też. Czy pan myśli, że turyści będą czekać ze śmieciami aż pan otworzy budę ze śmieciami! Jaki problem uruchomić składowisko na dwie zmiany?! Przecież pomimo monitoringu śmieci nie ubędzie! Jak pan chce ścigać ludzi z innych regionów kraju! Niech pan nie robi z siebie durnia i uruchomi tą budę na dwie zmiany bo za chwilę Brenna z panem na czele będzie w TV jako nieudacznicy śmieciowi! Ludzie sami dostarczają śmieci a pan ich chce ścigać! Więcej takich jak pan i nic tylko otwierać firmę ochroniarską ! Czy radni Brennej już też ocipieli i chcą ścigać za dostarczenie śmieci do punktu odbioru! Istebna gminą wolną od LGBT a Brenna wolna od rozumu?! Opamiętaj się chłopie!
2020-01-22 12:20:39
ciotka matylda: I jeszcze jedno, panie wójcie ! Takie problemy to się rozwiązuje jednym wydaniem polecenia i dyrektor jeśli tego nie wykona to szuka pracy a nie zawraca panu dupę pierdołami! Wymyślanie takich działań jest ośmieszeniem pańskiego urzędu! cyt.:"Patrol, za pośrednictwem głośnika zainstalowanego na terenie ZBGK, będzie mógł także ostrzec osobę podrzucającą odpady, że łamie prawo i przestrzec ją, aby tego nie robiła – informuje Robert Rymorz. - Naszym celem nie jest karanie osób podrzucających śmieci pod ogrodzenie Zakładu Budżetowego Gospodarki Komunalnej, ale definitywne rozwiązanie tego problemu– podkreśla wójt Gminy Brenna Jerzy Pilch."
2020-01-22 12:30:16
tom lem: ... ależ ciotko matyldo, tym panom d^py się z urzędowego stołka nie chce podnieść i wymyślili "głośnik zainstalowany" ;-)
2020-01-22 14:00:05
M53: Czyli jak? Po kolei: 1. Firma ochroniarska dostanie cynk, że ktoś zostawił śmieci pod bramą. Tego ktosia prawdopodobnie nie widziano lub ulatnia się szybko, bo widzi, że robi się nieciekawie. 2. Firma ochroniarska posyła patrol na miejsce zdarzenia- brama wjazdowa na ZGK. Oczywiście patrol zabiera głośnik. 3. Patrol przyjeżdża na miejsce, widzi kupę śmieci przy bramie, ale nie widzi ludzika, który te śmieci przyniósł. 4. Patrol ma w wykazie obowiązków, na podpisanej z Gminą umowie, poinstruować śmieciarza, że tak robić nie wolno i pouczyć, jak tenże ma się zachowywać- patrol to wykonuje, bo mu nie zapłacą- ryczy przez głośnik pouczenie i instrukcję w eter. 5. Zadanie wykonane, patrol wraca do bazy, 6. Po godzinie pod bramą pojawia się kolejny, zamaskowany, osobnik, cicho kładzie wory ze śmieciami i daje nogę w siną dal. 7 Procedura się powtarza. Wraca "Bareja":) Zaczynam takie wpisy na OXie traktować jako świetną rozrywkę. To nie uwaga do redaktorów, tylko dotyczy ona treści ( niezależne od nich), jakie przekazują z terenu. Wygląda na to, że decydenci w powiecie prześcigają się w tym, który większy absurd lub śmieszność wymyśli.
2020-01-22 14:16:43
tom lem: ... wszystko się zgadza M53; oprócz możliwości wykonania monitoringu i nagłośnienia, zdalnie. Otóż, firma monitorująca siedzi w przytulnej kanciapie poza terenem ZGK i z odległości np. 1 km obserwuje teren z możliwością wydawania dyspozycji przez megafon, jak przez kołchoźnik w latach 50-tych, obywatel jest instruowany jak powinien się zachować po godzinie 15-tej;-) W dobie internetu wiele innowacji jest przecież możliwych, byleby sobie rąk śmieciami nie ubrudzić, zwłaszcza na dyr. stanowisku.
2020-01-22 14:25:29
OWCZARZY1: No to lepiej wywalić wór do lasu tam nie ma monitoringu i po kłopocie !!!
2020-01-22 14:36:38
tom lem: ... nie bądź taki pewny, zamiast ptactwa w kadłubkach, zagnieździły się kamerki leśne;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: