Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podróżnym będzie lepiej

Na razie trwają prace projektowe. Wisła chce zmodernizować dworzec PKS. Teren, na którym stoją autobusy, od czasów gdy funkcjonował jako parking kolejowy, nie był gruntownie odnawiany.

 - Planujemy także wybudowanie poczekalni oraz obudowanej wiaty przystankowej – powiedział Tomasz Bujok, burmistrz Wisły. Od 2019 roku komunikacja publiczna w Wiśle znajduje się na placu parkingowym koło dworca kolejowego.

Modernizacja płyty dworca PKS-u wymaga najpierw zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Otwarte zostaje również pytanie ile trzeba przeznaczyć na ten cel pieniędzy. Samorząd ma jednak pomysł na pozyskanie przynajmniej części funduszy.

Miastu zależy, aby powstało przejście podziemne pod niezwykle ruchliwą drogą wojewódzką 941. Ułatwiłoby ono ruch pieszy między centrum i dworcem kolejowym. Jak wyjaśnił Tomasz Bujok nadal trwają prace projektowe. Samorząd chce na tę inwestycję pozyskać zewnętrzne środki. - Chcielibyśmy budowę przejścia i modernizację płyty dworca PKS zgłosić w ramach jednego projektu związanego np.: z komunikacją – podkreślił.

Wisła chce budować przejście razem z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach. W 2021 roku planowano, że mieszkańcy i turyści odwiedzający Wisłę będą mogli korzystać z niego w 2023 roku. Niestety m.in. pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-14 12:48:48
trnike: PKS Cieszyn - to były czasy...
2023-09-14 14:45:59
Boska Adela: podróżni z całego świata a zwłaszcza z tego "trzeciego" mają się lepiej od kiedy PiS zaczął sprzedawać wszystkim chętnym wizy Schengen, brawo oni
2023-09-14 14:48:07
Boska Adela: trnike - pamiętamy, to były czasy brudu, smrodu, zatłoczonych spóźniających się i odwoływanych obrzydliwych jelczy, czasy załogi notorycznie okradającej firmę, to były wredne czasy
2023-09-14 17:07:28
: Boska Adelo, obawiam się, że jeśli kolejne wybory wygra obecna ekipa rządząca to bardzo szybko dogonimy tzw. "trzeci świat" i będziemy jeszcze marzyć o zatłoczonych Jelczach. W kwestii okradania myślę, że nie będzie już czego ukraść, bo dynamika obecnej "elity" wyczyści absolutnie wszystkie nasze dobra.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: