Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Podczas mrozów pamiętajmy o zwierzakach!

Temperatury za oknem spadają, a my oddajemy się śnieżnemu szaleństwu, lub obserwujemy piękne krajobrazy zza okna, popijając przy tym gorącą czekoladę. Część z nas ogrzewa się w tym czasie przy swoim zwierzaku. Niestety, nie wszystkie czworonogi mają tyle szczęścia. Pamiętać nadzy również o zwierzętach, które pozostają poza domem.

Trwający weekend jest mroźny, w związku z czym należy pamiętać nie tylko o naszym bezpieczeństwie, ale również o zwierzętach. Przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, zajmujących się ochroną zwierząt w naszym regionie, apelują o to, aby w tym czasie zadbać o zwierzaki. Należy pamiętać, że mrozy mogą doprowadzić do wyziębienia i w następstwie tego śmierci nie tylko u ludzi, ale również u zwierząt. Dlatego właśnie właściciele czworonogów powinni zapewnić im odpowiednie warunki.

Co oznacza jednak zapewnienie zwierzakowi odpowiednich warunków? - Ustawa o ochronie zwierząt w rozdziale 2. Art. 9. Wskazuje, że każdy, kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody – wyjaśniają przedstawiciele Stowarzyszenia „AS”, zajmującego się ochroną zwierząt i pomocą naszym czworonożnym przyjaciołom. Oznacza to, że w okresie mrozów zwierzę powinno mieć zapewnione miejsce, w którym będzie mogło się schronić. Takie miejsce to jednak nie drewniana buda. Jeżeli już, buda musi być w odpowiedni sposób ocieplona, w taki sposób, aby panowała tam temperatura, dzięki której zwierzę może się ogrzać.

Jeżeli widzimy zwierzę, które nie jest trzymane w odpowiednich warunkach, nie bądźmy obojętni i reagujmy. W tej sprawie można kontaktować się z policją, strażą miejską i organizacjami zajmującymi się zwierzętami. Odpowiednia reakcja może uratować zwierzakowi życie.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: