Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mapa otwartych lokali - jakie obiekty działają na Śląsku Cieszyńskim?

W sieci pojawiła się mapa, na której można sprawdzić, gdzie w Polsce znajdują się działające restauracje i obiekty hotelarskie. To część akcji #OtwieraMY. W regionie działają 4 obiekty. 3 z nich to restauracje, jeden udostępnia miejsca noclegowe.

O akcji #OtwieraMy pisaliśmy kilka dni temu (link tutaj). To działania przedsiębiorców, krórzy walczą o przetrwanie w biznesie, otwierają swoje lokale - bez wprowadzenia stanu klęski żywiołowej rząd nie może zakazać określonych zakresów działalności. Tak więc zakaz prowadzenia dzielności dyktowany aktami wykonawczymi Ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi jest bezprawny – wyjaśniają organizatorzy akcji, powołują się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, który uznał, że mandaty i kary administracyjne nie mogą być wystawione, gdyż sam zakaz działania restauracji nie został prawidłowo w prowadzony do polskiego porządku prawnego.

Link do mapy można znaleźć tutaj. Dane są na bieżąco aktualizowane.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

10
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-15 19:48:37
tom lem: .... solidarności wśród "biznesmenów" nigdy nie było, czterech protestuje w desperacji a reszta po cichu liczy, że więcej miejsca dla nich zostanie ;-)
2021-01-15 20:07:54
b.w.: Właśnie "bohater" wyroku sądowego z Opola - fryzjer niedawno zmarł !! . Ci klienci oraz właściciele z nielegalnie działających restauracji po zarażeniu na Covida 19 powinni zapłacić za leczenie - jeśli przeżyją cwaniaki
2021-01-15 20:27:32
tom lem: @b.w.: ty to na budżetowej posadzie, nieprawdaż ;-?
2021-01-15 20:49:14
krzysztof mm: ✍ "Reżim sanitarny" właśnie upada. Sanepid już seryjnie przegrywa w sądach. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie seryjnie unieważnia decyzje o drakońskich karach nałożonych przez inspektorów sanitarnych na osoby, które nie przestrzegały obostrzeń. Według prawników obostrzenia zostały wprowadzone bez odpowiedniej podstawy. Bilans z trzech dni to przegrana sanepidu 21 : 0 ✍
2021-01-16 08:48:40
koszor: Dawno się krzysztofie z tobą w czymś zgadzałem. Zazwyczaj różnimy się mocno. Ale z tym postem się zgadzam. Obostrzenia, bez wprowadzenia stanu wyjątkowego, nie mają mocy prawnej. Nie można zamykać restauracji, pensjonatu czy siłowni, zakazywać spotkań, zgromadzeń, nakazywać noszenie masek. Sanepid musi przegrać, jeśli chociaż w jakimś stopniu jeszcze przestrzega się prawa.
2021-01-16 10:36:39
krzysztof mm: koszor - dziś już tylko ostatni t u m a n albo opłacany przez PiS t r o l l będzie twierdził, że władza nie łamie prawa, i tylko i d i o t a nie domyśli się, że w tle są zmarnowane setki miliardów złotych podatników z czasu dobrej koniunktury gospodarczej, które PiS lekką ręką roztrwonił na kupowanie wyborców, swoje kampanie wyborcze, pozwolił rozkraść swoim aparatczykom, a których dziś dramatycznie brakuje w państwowej kasie - ty mimo swych cudacznych poglądów na covid najwyraźniej do tej grupy się nie zaliczasz, i tyle
2021-01-16 11:03:05
politykier: A tymczasem // https://www.youtube.com/watch?v=EmgDxWV1EH0 //
2021-01-16 11:39:32
tom lem: ... trzeba mieć nadzieję, że restauratorzy sami zadbają o bezpieczeństwo własnych klientów, zamiast urzędowej pieczy sanepidu, która z państwowej pensji potrafi tylko zamknąć i wyznaczyć karę :-)
2021-01-16 23:05:35
jasper: Na pewno restauratorzy lepiej zadbaja o swoich klientow anizeli ksieza o swoje owieczki.
2021-01-17 09:53:29
politykier: W tym wypadku mają wspólnotę interesów... Wraz z fryzjerami i fryzjerkami...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: