Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Podczas kontroli znieważył policjanta

Dzięki obywatelskiej postawie świadka mundurowi z Jasienicy zatrzymali 33-latka, który w stanie nietrzeźwości prowadził osobowego opla. To nie wszystko mieszkaniec powiatu cieszyńskiego znieważył interweniującego mundurowego.

Do zdarzenia doszło w Nowy Rok około godziny 14. Dyżurny jasienickiego komisariatu został powiadomiony o kierującym osobowym oplem, który najprawdopodobniej prowadził pod wpływem alkoholu. Zauważył go inny kierujący, który podejrzewał, że samochodem jedzie nietrzeźwy kierowca, na co wskazywał jego sposób jazdy.

- Dlatego zawiadomił Policję i wskazał miejsce, gdzie zjechał kierowca osobówki. Opel zjechał na parking restauracji przy drodze ekspresowej w Jasienicy. Kiedy na miejsce przybył patrol, postanowił skontrolować stan trzeźwości kierowcy, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu i wyraźnie znajdował się pod jego wpływem. 33-letniemu mieszkańcowi nie spodobało się, że policjanci chcą sprawdzić jego stan trzeźwości, zrobił się agresywny i znieważył policjanta, który chciał zbadać go alkomatem, używając przy tym pospolitych, wulgarnych obelg. Został zatrzymany za znieważenie funkcjonariusza w związku z podjętą przez niego interwencją. Policjanci pobrali także krew do badania laboratoryjnego w związku z podejrzeniem, że prowadził samochód w stanie nietrzeźwości – relacjonuje bielska policja.

Po nocy w areszcie zatrzymany usłyszał zarzut znieważenia policjanta, za które grozi mu rok więzienia. Zaś za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu natomiast kara pozbawienia wolności 2 lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-03 13:49:13
tom lem: ... gdyby interwencję podejmował policjant z jajami, nietrzeźwy by się ze...ał i nie doszłoby do " zniewagi policjantka" ;-)
2022-01-03 14:52:28
wyśmienity cwaniaczek: bo dyskusje z takimi to trzeba od pałowania zaczynać !!!!!!! nieprzytomny nie obrazi nikogo .....
2022-01-03 17:00:45
Marx.: ma szczęście, mogli go zastrzelić, udusić, cokolwiek
2022-01-03 17:21:21
Marx.: a oni tez mieli szczęści że to nie był żołnierz amerykański - w Drawsku funkcjonariuszka ma uraz twarzoczaszki i złamany nos, towarzyszący jej na początku policjant ma złamaną rękę, a trzeci z mundurowych ma złamany nos
2022-01-03 17:24:07
Marx: Marx. (z kropką) Kolejna marna prowokacja Waszej wyblakłej imitacji.
2022-01-03 18:38:56
Oko: Patryk ma opla. Przypadek?
2022-01-03 18:50:20
edward pilich : Jak można milicjanta znieważyć
2022-01-03 19:41:05
: nie ważąc go?
2022-01-04 02:12:51
+święty+Patryk+: Generalnie to polscy policjanci są bardzo dzielni i odważni, ale są takie pojazdy, których żaden policjant w obawie nie tylko przed przed znieważeniem nie skontroluje - Jak informuje "SE", Kaczyński brał udział w mszy noworocznej w kościele im. św. Benona. Kilkanaście minut wcześniej dwie limuzyny wyruszyły spod domu prezesa PiS w kierunku Nowego Miasta. Na Żoliborzu limuzyna z prezesem Kaczyńskim jechała z prędkością 80 km na godz., ignorując liczne przejścia dla pieszych oraz znak "stop". Samochód eskortujący Kaczyńskiego do kościoła przejechał także na skrzyżowaniu pomimo czerwonego światła. Prezes PiS zdążył na mszę, ale jego kierowcy przekraczali także dozwoloną prędkość także w trakcie powrotu. Jak wyliczył "SE", gdyby kierowcy prezesa PiS zostali przyłapani w trakcie swojej jazdy przez policję, funkcjonariusze mogliby wystawić łącznie nawet 1,1 tys. zł mandatu i 10 pkt karnych. Gdyby.
2022-01-04 02:27:57
+święty+Patryk+: p.s. - instrukcja dla pisiego glonu w tej sprawie: to wina Tuska
2022-01-04 07:55:27
Marx.: z dobrych wieści na Nowy Rok: Andrzej Adamczyk, szef resortu infrastruktury PiS ogłosił, że wszystkie odcinki autostrad będą płatne, bo nie stać nas na darmowe - no cóż, poszło na Pegasusa, Rydzyka, religię, kurwizję, Ostrołękę, maseczki, respiratory, wybory sasinowe, 500+ itd, wszystkich się nie da zadowolić - a wiadomo, że autami jeżdżą jedynie najbogatsi, złodzieje i oszuści
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: