Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Początek roku w cieszyńskim kinie „Piast”

Styczeń tego roku to okres w którym do polskich kin wchodzi wiele ciekawych i interesujących filmów. Każdy z nas ma możliwość wybrania dla siebie interesującej go pozycji. W cieszyńskim kinie „Piast” możemy w tym miesiącu uczestniczyć w dwóch premierach ogólnopolskich: „MAYDAY” (10.01.) oraz „PSY 3. W IMIĘ ZASAD" (17.01.).

 W dniach 10-23 stycznia można wybrać się na pierwszy premierowy film. Jest to polska komedia z 2019 r. w reżyserii Sam Akina „MAYDAY”. Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów... Scenariusz filmu „Mayday” powstał na podstawie sztuki, która podbiła serca widzów na całym świecie od europejskich stolic aż po nowojorski Broadway, a w samej Polsce wystawiana była tysiące razy w kilkudziesięciu teatrach na terenie całego kraju.  Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa…
Jednak pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Od tej pory lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji ruszy z zawrotną szybkością. Czy ktoś jest w stanie powstrzymać nadciągającą katastrofę?

Do 16 stycznia cieszyński “Piast” zaprasza całe rodziny na Przygodową, animowaną komedię familijną „Urwis”. Pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer,  który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorków.
Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów i w ten sposób, z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec traci dach nad głową i jedyną bliską osobę.  Sam, w dzikim i pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących w nim reguł. Trzeba przyznać, że Urwis sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia. Na szczęście spotka na swej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Już wkrótce dziewczyna i Urwis stworzą przebojowy duet!

17 stycznia do kin w całej Polsce wchodzi długo oczekiwany polski Sensacyjny film akcji “PSY 3. W IMIĘ ZASAD” w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Na ekranie zobaczymy znanych z dwóch poprzednich części: Bogusława Linda, Cezarego Pazurę, Artura Żmijewskiego, Edwarda Linde-Lubaszenko i innych. Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę.  Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku był „poza obiegiem”? Jak Franz odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”.  Film w cieszyńskim „Piaście” można obejrzeć do 29 stycznia 2020 r. wyłączeniem 23 stycznia.

Początek roku zaczyna się interesująco w cieszyńskim grodzie pod względem nowości filmowych. Miejmy nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam również ciekawe tytuły filmowe.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-10 08:56:04
krzysztofmn: z takim repertuarem to Piast już dziś może się iść paść na łąkę bankrutów i nieudaczników
2020-01-10 09:27:14
rainman: Miniatura do artykulu dobrze obrazuje kondycje dzisiejszego kina. Mozna sobie strzelic w leb.
2020-01-10 11:44:36
tom lem: ... to raczej PIAST ma przyłożonego gun'a i zaczął myśleć o własnej reklamie, która jako monopoliście do dziś niebyła potrzebna.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: