Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn wybiera projekty

Dziś (10.01.2020) rozpoczyna się głosowanie na projekty w ramach cieszyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Wybór odbywa się internetowo.

Głosowanie odbywa się pod tym adresem. Trzeba też pamiętać, że każdy mieszkaniec Cieszyna może zagłosować tylko jeden raz i wypełnić wyłącznie jeden formularz do głosowania. W przypadku braku dostępu do Internetu można skorzystać z komputera  (bezpłatnie) w następujących miejscach: Urząd Miejski w Cieszynie, (Rynek 1), Biblioteka Miejska w Cieszynie oraz jej filie przy ul. Wąskiej 2, ul. Cieńciały 1, ul. Kamiennej 3c, ul. Srebrnej 6, a także Szkolne Schronisko Młodzieżowe, Dom Spokojnej Starości w Cieszynie oraz Szkoły Podstawowe nr 2, 3, 4, 6 i 7. Pracownicy tych miejsc zapewniają także pomoc w razie problemów.

W tegorocznej edycji budżetu cieszyniacy mają do zagospodarowania 475 tysięcy złotych (25 tysięcy zostało przeznaczone na cele organizacji akcji oraz promocji). Do realizacji zostaną przeznaczone te projekty, które uzyskały najwyższą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

O samych projektach pisaliśmy w TYM artykule  - BO: Udostępniono listę projektów

Na wybrane przez siebie działanie mieszkańcy Cieszyna będą mogli zagłosować przez Internet już od 10 stycznia 2020 roku. 

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-10 10:05:00
tom lem: Nic dziwnego, w przekazie wyżej, że szanownej pani rośnie gdy koszty operacyjne tego przedsięwzięcia wynoszą 5% całego "darowanego" obywatelom budżetu. Narodził się genialny pasożyt w strukturach samorządowych, który wyprowadzając z budżetu gminy środki, zagarnia 5% dla siebie, jako dodatek do pensji, w cele organizacji akcji oraz promocji.
2020-01-10 20:23:36
doler: Dlaczego miasto nie odrzuca wniosku strażaków? Co to ma być ze inne wnioski sa odrzucane a kolejny raz z rzędu dopuszczaja projekt z osp ? Rok 2018 - 50 tys dla osp pastwiska, rok 2019 - 100tys dla pastwisk. Ja sie pytam jaki to budżet obywatelsku? Moge wejść do straznicy i sobie sprzęt pożyczyć? W jaki sposób to służy mieszkanca? 6 jednostek osp w których stoja nowe auta za mln zl i sie kurza... No ale jak Pani Burmistrz jest czynnym czlonkiem osp to sie nie dziwię... Nie dla martowania publicznych pieniedzy na fanklub wzajemnej adoracji. Budżet jest po to by służyć mieszkanca a nie grupie zapaleńców którzy chca byc bohaterami a tak naprawde nic nie robia bo jest ich za dużo. Bielsko miasto 5 x wieksze tez ma 6 osp...widocznie Cieszyn tez na to stać. A inne projekty w mieście ktore służyły by wszystkim mieszkańca sa do włodarzy nie ważne. Moze mala rada...dyrektor domu narodowego stracila prace za głosowanie na siebie służbowym telefonem w jakimś tam plebiscycie... I słusznie. Wiec może miasto tez weryfikuje kto oddaje glosy na swoje projekty...ma pesel nazwisko nr tel...i kto strazak osp to odpada jelsli zaglosowal na swoj projekt. 6 osp x paredziesiat osob daje wygrana projektu na starcie...
2020-01-11 10:07:49
berta25: Czy nie ma już nic do zrobienia w Cieszynie oprócz placów zabaw,siłowni,ścieżek dla rowerów ?????? A co z mieszkańcami,którzy nie mają dróg dojazdowych do swoich domów tylko jeżdzą po błocie i dziurawych polnych dróżkach ?? Na Ich nieszczęście nie mają wśród Swoich sąsiadów "raadnych ",którzy by o drogę się postarali.
2020-01-11 11:30:57
tom lem: ... przecież nie o to chodzi berta25, tylko o własny pijar, jak włodarzy tak i radnych. Głównym hasłem jest "dzielimy się z wami władzą szaraczki", macie prawo wyboru na co wydane będą wasze pieniądze;-) przy remontowaniu błotnistych dróg dojazdowych, zawsze można być posądzonym o prywatę. Niestety radni szybko zapominają własne ślubowanie a obowiązki skracają do dwóch sesji na przełomie oku, reszta to pobieranie diety za parafkę na liście obecności.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: