Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pociągiem ze Skoczowa do Bielska? Marszałek odpowiada

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o propozycji rewitalizacji linii kolejowej łączącej Skoczów z Bielskiem-Białą, którą omawiano w stowarzyszeniu gmin i powiatów "Aglomeracja Beskidzka". Wspominaliśmy również, że interpelację w tej sprawie wystosował radny wojewódzki Andrzej Molin. Na pismo odpowiedział marszałek wojewódzki Jakub Chełstowski.

O inwestycji, wskutek której pociągi znów miałyby wyjechać na tory między Skoczowem a Bielskiem, pisaliśmy szerzej tutaj: LINK.

- Zarząd Województwa Śląskiego przeanalizuje wszelkie aspekty, co do możliwości partycypacji samorządu województwa w rewitalizacji linii kolejowych na obszarze Województwa Śląskiego - pisze w odpowiedzi na pismo Andrzeja Molina marszałek Jakub Chełstowski.

Odpowiedź ta wynika z faktu, iż dopiero początkiem grudnia ubiegłego roku rząd RP przystąpił do realizacji Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej+. Jego budżet na lata 2019-2028 wynosi ponad 6,5 mld złotych. Nabór projektów zgłaszanych przez samorządy (w tym wojewódzkie) dopiero ruszy i będzie go prowadzić spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-22 08:23:50
krzysztofmn: dobra ta fotka, tak w odniesieniu do trasy Bielsko - Skoczów realna jak pismo PiS-owskiego marszałka konkretne
2020-01-22 10:23:45
ciotka matylda: Który to już raz? Wystarczy poszukać w necie jakie są efekty tych pism,spotkań czy wielkich konwentykli naszych niestrudzonych radnych i posłów. Za każdym razem jest to samo. Znamy problem, pochylimy się nad nim, poszukamy pieniędzy i tak do następnych wyborów. W tym czasie Franek Józek zdążył wybudować całą linię kolejową. Rewitalizacja tej linii wychodzi rządzącym tak samo jak mieszkania,samochody elektryczne i inne obiecanki. A my durni, kolejny raz wybierzemy ładnie mówiących przedstawicieli. Bo oni jak obiecują to obiecują a nie robią.
2020-01-22 11:52:42
krzysztofmn: no nie, ten PiS-owski mamlas drugi raz na pewno nie przejdzie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: