Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Po godzinach zatrzymała

Policjanci nawet po służbie nie tracą czujnosci. Policjantka z Zebrzydowic zatrzymała kierowcę, który miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny dowód na to, że służba w Policji to coś więcej niż praca w wyznaczonych godzinach. -  Policjantka zebrzydowickiego komisariatu w czasie wolnym od służby rozpoznała i zatrzymała kierującego motorowerem, który posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sprawca był też poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie - mówi sierż. sztab. Angelika Chałupka, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Policjantka na co dzień pełniąca służbę w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach w wolne weekendowe popołudnie rozpoznała mijającego ją motorowerzystę. -  62-letni mieszkaniec Kaczyc posiada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo był on osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Cieszynie do odbycia kary pozbawienia wolności. Mundurowa nie zawahała się i od razu zatrzymała kierującego, a na miejsce wezwała patrol policji. W wyniku kontroli drogowej na jaw wyszło, że motorower sprawcy nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowej polisy OC. Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, kierujący został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł. O braku ubezpieczenia powiadomiono również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny - dodaje zastępca oficera prasowego cieszyńskiej komendy.

 Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Za kierowanie pojazdem na aktywnym zakazie grozi mu kolejne 5 lat pozbawienia wolności.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: