Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Plener Malarski w SOiZ

To była lekcja inna niż wszystkie. W miniony wtorek (27.09.2011) uczniowie Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie stawiali ''pierwsze kroki'' w malarstwie.

Plener malarski to jedna z atrakcji i jedno z wyzwań, jakie pojawiło się przed młodzieżą, która od września tego roku rozpoczęła w SOiZ w Cieszynie naukę w Liceum Ogólnokształcącym z rozszerzeniem plastycznym.

- Pierwszy plener malarski z udziałem uczniów naszej szkoły odbył się na Wzgórzu Zamkowym. Młodzież po kilkutygodniowym przygotowaniu rysunkowym po raz pierwszy zmierzyła się z technikami malarskimi – wyjaśnia mgr Barbara Glet dyrektor SOiZ - Choć dla nich były to dopiero pierwsze kroki na ścieżce artystycznej, prowadząca zajęcia Joanna Rzepka – Dziedzic, postanowiła wrzucić ich od razu na "głęboką wodę". Uczniowie mieli za zadanie uchwycenie jesiennego klimatu zabytkowego wzgórza. 

Historycznym „modelem” cieszącym się największą popularnością okazała się być wiekowa Wieża Piastowska. - Początkowa niewiara we własne siły szybko ustąpiła twórczemu zaangażowaniu. Wkrótce pojawiły się pierwsze udane eksperymenty i zabawy z formą, barwą i materią, a rezultaty były pozytywnie zaskakujące – dodaje Barbara  Glet. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: