Pożegnali lato z kijami

Kolejne, czwarte już Mistrzostwa Beskidów Nordic Walking ''Na pożegnanie lata'' odbyły się w ubiegłą niedzielę (2 października) w Brennej. Piękna, ciepła pogoda przyciągnęła spore grono zawodników i kibiców.

Po raz pierwszy w zawodach wzięli udział mieszkańcy Brennej. Trasa, którą zawodnicy mieli do pokonania, była wymagająca: - Tym razem trasa zawodów poprowadzona była wałami rzeki Brennica. Zawodnicy mieli do pokonania w czasie 2,5h jak największą ilość 5-kilometrowych pętli. Start i meta znajdowały się obok wiaty grillowej hotelu Kotarz. Trasa prowadziła w dół rzeki Brennica do wysokości pensjonatu Hawana, następnie przez mostek na drugą stronę rzeki, dalej w górę rzeki aż za pensjonat Savana, kolejny mostek z przejściem na prawą stronę rzeki i powrót do punktu start/meta - mówi Tomasz Lorek z Beskidzkiej Organizacji Turystycznej.

Najwięcej okrążeń (bo aż 4), czyli 20km w czasie poniżej 2,5h wykonało 10 zawodników, wśród których najszybszym był Michał Paluch z czasem prawie 2h 12min, tylko 1,5 min za nim był – Błażej Mendrek (z Brennej), a na trzecim miejscu: Marian Skrzypski (2h 18min). Wśród kobiet najwyżej uplasowała się Agnieszka Chudy-Magnuska –z 3 pętlami (razem 15km) i czasem 1h 51min. Drugie miejsce wywalczyła Monika Nowrotek (zaliczone 3 pętle - do ukończenia 4-ej pętli zabrakło 2min) –z czasem prawie 1h 53min, a na trzecim miejscu z czasem 1h 56min – uplasowała się Celina Filuś.

Na starcie pojawiły się również dzieci –ośmioletnia Zuzanna Lorek i jej 5-letni braciszek – Jakub Lorek z Beskidzkiej Organizacji Turystycznej. Dzieci miały do przejścia jedną 5-kilometrową pętlę. Zuzia pokonała trasę w czasie 46min., a Kubuś – 1h 5min.

Szczegółowe wyniki na stronach:

Imprezę sportową zakończyło wręczenie nagród i wspólna zabawa: - Wszyscy zawodnicy po ukończonym marszu zaproszeni zostali do wspólnego biesiadowania przy grillu Hotelu Kotarz. Tam nastąpiło wręczenie nagród, medali i dyplomów. Na zakończenie rozdane zostały nagrody, które zapewnili sponsorzy dla wszystkich uczestników zawodów - mówi Lorek.

Organizatorzy: Beskidzka Organizacja Turystyczna i Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji zawodów oraz sponsorom nagród.