Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Plaża - wystartowała w Cieszynie

22 czerwca wraz z godziną 13.00 na cieszyńskim Rynku rozpoczęła się impreza na którą z niecierpliwością oczekiwali miłośnicy sportu - „Plaża – Siatkówka Plażowa”. Do turnieju zgłosiły się 32 zespoły męskie oraz 10 drużyn kobiecych. Zacięta rywalizacja potrwa do niedzieli. Otwarcia dokonał Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna.

Przez kilka najbliższych dni w Cieszynie symbolem dobrej zabawy z pewnością stanie się piasek, a to za sprawą projektu, który powstał już dobrych kilka lat temu w głowach organizatorów – Marcina Strządały i Pawła Bajtlika. W zeszłym roku projekt pod nazwą „Siatkówka plażowa” został rozegrany również w Cieszynie, a także w Ustroniu i Bielsku Białej. Organizacja ta była możliwa dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W tym roku dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa udało się stworzyć projekt zatytułowany „Plaża 2011”. W jego ramach powstanie cykl imprez.

Projekt zawędruje do kolejnych miast, knastępne imprezy odbędą się w Krakowie, Bielsku- Białej, Łodzi, Jeleniej Górze, Nowej Soli, Białymstoku. Turniej finałowy rozegrany zostanie w sierpniu w Wilkasach, gdzie rywalizować będzie 16 najlepszych par ze wszystkich miast partnerskich wśród kobiet i mężczyzn. - Zapraszam do kibicowania. To, co ci ludzie zrobili naprawdę jest czymś wyjątkowym – podkreślił Marcin Prus były reprezentant Polski w piłce siatkowej.

Impreza, która zawitała tego dnia do Cieszyna to spełnienie marzeń wielu siatkarzy i amatorów, którzy w tych dniach mogą wziąć udział w profesjonalnie zorganizowanych turniejach. Spotkanie otworzył mecz, którego w Polsce nie widział jeszcze nikt – zagrali wieloletni reprezentanci Polski kontra utalentowani Łowcy.B

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: