Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pora zacząć wakacje

22 czerwca – ostatni dzień roku szkolnego to chwila o której uczniowie marzyli już od dawna. A jednak, kiedy już przyszła niejednemu zakręciła się łezka w oku. - Od września idę do gimnazjum, z moją podstawówką widzę się dzisiaj ostatni raz – mówi z żalem trzynastoletnia Monika z Cieszyna – mam nadzieję, że w nowej szkole będzie tak fajnie, jak było tutaj.

Koniec roku szkolnego, to czas podsumowań zwłaszcza dla uczniów, którzy w tym roku opuszczają szkołę podstawową i kierują swoje kroki o jeden szczebel wyżej, czyli do gimnazjum. Z myślą o nich wiele szkół w naszym powiecie zorganizowało uroczyste spotkania, podczas których nie zabrakło wyróżnień, słów pochwały, życzeń i oczywiście wspomnień, bo tych nazbierało się w ciągu tych sześciu lat nauki naprawdę wiele.

Jedną ze szkół w której odbyło się takie potkanie była Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie. Gościem uroczystej akademii był Dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych Bogdan Ficek, który szczególne słowa uznania skierował do grona pedagogicznego szkoły, oraz rodziców. - Gratulują Państwu osiągnięć, jakie dzieci opuszczające tą szkołę zanotowały w ostatnim okresie. To świadczy o tym, jak dobra jest to szkoła, jak wysoki jest poziom nauczania i jak dobrą pracę wykonują nauczyciele - podkreślił B. Ficek.

Nie zabrakło również miłych słów skierowanych pod adresem uczniów, którzy w tym roku kończą naukę w szkole podstawowej.

- Za wami sześć lat spędzonych w murach tej szkoły, niech będzie to czas niezapomniany, czas miłych wspomnień, wspaniałych przyjaźni, sukcesów, które osiągnęliście. Od dzisiaj jesteście absolwentami Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie – rocznik 1998. Za wami testy kompetencji, pierwszy życiowy egzamin. Jego wyniki świadczą o tym, że wielu z was odniosło swój pierwszy życiowy sukces. Już dziś wiemy, że wynik sprawdzianu jest bardzo dobry, średnia znacznie przekracza średnią w powiecie i województwie. To nasze wspólne osiągnięcie na które razem pracowaliśmy – podkreśliła mgr Renata Chamera-Wójcik dyrektor SP 2 w Cieszynie.

Wspomnienia... tak było wczoraj, a dzisiaj... pierwszy dzień wakacyjnej laby. 70 dni beztroski...

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: