Plaża Open za nami

Po święcącym słońcu i wysokiej temperaturze, w dniu wczorajszym można było mieć nadzieję, że także w niedzielę pogoda będzie rozpieszczała kibiców, organizatorów czy samych zawodników. Niestety aura nie była w niedzielę łaskawa i oprócz padającego deszczu, do Cieszyna przywędrowały także niskie temperatury.

Jako pierwsi na boiskach się zawodnicy oraz zawodniczki biorący udział w rozgrywkach Młodej Plaży Open. W meczu o trzecie miejsce turnieju dziewcząt zajęła para Karolina Brudny/Anna Grzybek, która  pokonała duet Kinga Wajdzik/Angelika Szostok 1:2 (6:15; 15:9; 5:15), z kolei najniższy stopień na podium w turnieju Młodej Plaży chłopców zajęła para Alan Pastuszak/Kamil Koziana okazała się lepsza od dwójki -  Mateusz Wikło/ Mateusz Zając - 1:2 (18:16; 10:15; 13:15). Zwycięstwo w turnieju dziewcząt odniosły Weronika Olipra/Magdalena Jaszkowska, które pokonały Adrianna Gaś/ MartynaKłoda 2:1 (11:15; 15:9; 15:9).

Turniej chłopców wygrali Marcin Mizera/Karol Borończyk okazując się lepsi od duetu Michał Żwak/Krzysztof Franek 2:1 (13:15; 15:13; 17:15). Po meczu udało nam się porozmawiać z kapitanem zwycięskiej pary - Karolem Borończykiem . – Finał był bardzo dobry w wykonaniu obu par, my chcieliśmy wygrać tym bardziej, że zmierzyliśmy się z tą parą we wcześniejszej fazie turnieju i doznaliśmy wysokiej porażki. Jestem zadowolony z przebiegu turnieju, moi koledzy z kadry przyjechali tu rok temu i odpowiadali mi o Plaży Open w samych superlatywach. Ja tylko mogę potwierdzić te słowa, organizacja stoi na najwyższym poziomie, wszystko było przygotowane idealnie. Poznałem bardzo fajne panie, w biurze zawodów to też jest na pewno spory plus imprezy w Cieszynie– powiedział Karol Borończyk.

W turnieju damskim najniższy stopień na podium zajęła para Filip/Soja, które 2:0 pokonały parę Radkowiak/Rapacz. Szczególne wrażenie może robić rozmiar zwycięstwa w pierwszej partii (25:3!). W meczu o złoty medal lepsze od duetu Hatala/Kozyra okazały się być zwyciężczynie sprzed dwóch tygodni (podczas turnieju w Kętach) a więc para Urban/Szczytowicz, wygrywając spotkanie pewnie 2:0. Z kolei wśród Panów trzecie miejsce zajęli bracia Baran/Baran, którzy w decydującym o brązowym krążku spotkaniu pokonali 2:1, po tie-breaku parę Matyja/Kiniorski. Warto dodać, że Michał Matyja w cieszyńskim turnieju miał grać z Karolem Szczepanikiem, jednak z przyczyn losowych Mistrz Świata na śniegu zagrał z innym zawodnikiem. W wielkim finale Kamil Kwasowski i Artur Baca pokonali Kamila Łyczkę oraz Roberta Szczerbaniuka po fantastycznym meczu 2:0!

Część oficjalną zakończyła oczywiście dekoracja zwycięzców zarówno w turnieju damskim jak i męskim. Nie zabrakło uśmiechów, pucharów, medali, nagród rzeczowych oraz finansowych a także szampana! Którym z otaczającymi go osobami postanowił dosłownie podzielić się Artur Baca, który nie krył radości z powodu zwycięstwa w turnieju w Cieszynie.

Kolejny przystanek już za tydzień w Chorzowie, turniej rozpocznie się w piątek 5 lipca i potrwa do niedzieli 7 lipca. Turniej w Cieszynie nie mógłby zostać zorganizowany bez wsparcia sponsorów firm oraz instytucji: Fortuna, HI-TEC, Jurajska, CeWe, Grupa Kęty, Starostwa Powiatowego w Cieszynie, MOSIR-u  w Cieszynie i wielu, wielu innych.