Plastyk Miasta Krakowa o krajobrazie w Cieszynie

W poniedziałek (09.07) na terenie cieszyńskiego Zamku w ramach „Letniej Szkoły Designu” odbyło się spotkanie z Agnieszką Łakomą – plastykiem miasta Krakowa, która opracowała regulacje dotyczące reklam i szyldów w podwawelskim grodzie. Spotkanie miało związek z pracami, dotyczącymi cieszyńskiej uchwały krajobrazowej.

Prelegentka, która pojawiła się na cieszyńskim Zamku pełni funkcję Plastyka Miasta Krakowa i jest autorką „Katalogu dobrych praktyk” – folderu, w którym zawarte zostały wzorce i zasady lokalizacji nośników informacji wizualnej na obszarze Miasta Krakowa. Publikacja jest jednocześnie poradnikiem i informatorem dla projektantów, zarządców i właścicieli budynków oraz zleceniodawców reklam.

- Zagadnienie ochrony przestrzeni publicznej bardzo dużo mówi o naszej kulturze. Czasem więcej, niż budowa teatrów, wielkich obiektów użyteczności publicznej, czy pięknych galerii. Ochrona przestrzeni publicznej jest znakiem naszych czasów. Jest to działanie bardzo rozbudowane i wielowątkowe – tłumaczyła Agnieszka Łakoma.

W czasie trwania wydarzenia zostało zaprezentowane wiele rozwiązań, dotyczących reklam i szyldów, do których muszą stosować się reklamodawcy i przedsiębiorcy z terenów Krakowa. Przykładowo, w Krakowie zabronione jest umieszczanie szyldu płaszczyznowego powyżej linii parteru budynku, czy też montowanie szyldu niedopasowanego do podziału architektonicznego elewacji, czy też przysłaniającego detale architektoniczne. Z kolei dopuszcza się umieszczanie wyłącznie jednego szyldu płaszczyznowego, o powierzchni nie większej, niż 1 m2.

 

źródło: ox.pl
dodał: Joanna Świba

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją