Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Powstaną "aktywne przejścia"

Na spotkaniu wójta gminy Jaworze z mieszkańcami padło zapewnienie, że jeszcze w tym roku powstanie tzw. „Aktywne przejście dla pieszych”, być może uda się wykonać nawet dwa takie miejsca.

„Aktywne przejścia dla pieszych” zostaną zlokalizowane w newralgicznych punktach miejscowości. W planach jest wykonanie przejść przy ulicach Wapienickiej (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2) oraz Słonecznej (na wysokości Goruszki). Kolejne, trzecie przejście powstaną w przyszłości na Zdrojowej, w sąsiedztwie Domu Gminnego „Pod Harendą”.
Jedno przejście kosztuje blisko 35 tysięcy złotych. Zwróciliśmy się z wnioskiem do powiatu, żeby partycypował w kosztach. Prawdopodobnie więc będziemy to finansować po połowie – mówił Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza.

Mówiono także o urządzeniach wyświetlających prędkość z jaką poruszają się kierowcy. - Rozwiązanie, które u naszych sąsiadów w Czechach jest praktycznie na porządku dziennym, w Polsce jest w powijakach. Trzema takimi urządzeniami dysponuje powiat bielski - podkreślają urzędnicy. 

Wójt zapewnił, że zwróci się z prośbą do jego władz, żeby jedno na jakiś czas trafiło do Jaworza.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: