Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

PKP prawo pierwokupu

Nie od dziś wiadomo, że dworze PKP w Cieszynie straszy nie tylko turystów, ale i mieszkańców miasta, którzy teoretycznie do tego widoku powinni się już dawno  przyzwyczaić, a jednak...

- To miejsce razi w oczy każdego – mówi Jadwiga Korzeń z Cieszyna – dużo się w swoim czasie mówiło o tym, co tu się nie będzie działo, a nie widać kompletnie nic. O pomstę do nieba woła też  pobliski „plac autobusowy”.

Plany zintegrowanego węzła przesiadkowego ucichły, czy to znaczy, że go nie będzie? Odpowiedź znajdujemy na stronach Urzędu Miasta w „Pytaniach do burmistrza”, czytamy: „...obiekt dworca PKP, jak również plac przy nim znajdujący się jest własnością PKP. Samorząd cieszyński nie może ponosić wydatków na obcym majątku. Od wielu lat staramy się przejąć plac położony przy budynkach dworca PKP wraz z drogą, niestety bezskutecznie. Miasto Cieszyn planuje urządzić na tym obszarze tzw. węzeł przesiadkowy dla obsługi pasażerów komunikacji miejskiej oraz prywatnych linii autobusowych. Ponadto miałyby zostać wybudowane miejsca parkingowe i urządzona ścieżka rowerowa. Mam nadzieję, że ostatecznie Cieszyn zostanie właścicielem tej części nieruchomości PKP i zrealizuje zaplanowane przedsięwzięcie...”

Zapytaliśmy rzecznika Urzędu Miejskiego w Cieszynie na jakim etapie znajduje się w/w sprawa. - Gmina Cieszyn wniosła o zastrzeżenie w Księgach Wieczystych prawa pierwokupu – informuje Portal Śląska Cieszyńskiego ox.pl - Edyta Subocz rzecznik prasowy UM.

Pozostaje więc cierpliwie czekać.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: