Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pomóż Łukaszowi spełnić marzenie

Ty też możesz pomóc spełnić marzenie ośmioletniego Łukasza z Górek Wielkich. Chłopiec marzy o komputerze, który umożliwi mu kontakt z rówieśnikami i umili wolny czas.

Łukasz, ośmiolatek z Górek Wielkich to chłopiec, którego mimo młodego wieku bardzo doświadczyła choroba. - Łukasz cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomimo poważnej choroby jest uśmiechniętym i pogodnym człowiekiem. Do szczęścia brakuje mu jednak kontaktu z rówieśnikami. Komputer to jego wielkie marzenie –  mówi Jola Mazur wolontariuszka Fundacji Mam Marzenie, o./Katowice - Łukasz mieszka w miejscu, w którym wielu z nas chciałoby spędzić urlop - w domu na stoku góry, z pięknym widokiem na Beskid Śląski, jednak znacznie oddalonym od innych, co utrudnia chłopcu kontakt z innymi dziećmi.

Możesz pomóc spełnić to najważniejsze marzenie, które chłopiec stawia na pierwszym miejscu. - Podczas spotkania z Łukaszem usłyszeliśmy z jego ust wiele marzeń, jedne dotyczyły podróżowania samolotem, inne rejsu statkiem, a jeszcze inne spotkania z Adamem Małyszem. Najważniejsze ze wszystkim okazało się marzenie o własnym komputerze – dodaje J. Mazur.

Z pomocą komputera chłopiec mógłby poznawać świat, uczyć się, bawić i rehabilitować. - Korzystanie z klawiatury komputera byłoby też zalecanym przez lekarza ćwiczeniem rehabilitacyjnym, które wzmacnia ręce – potwierdza mama ośmiolatka z Górek Wielkich.

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie mają nadzieję, że na Śląsku Cieszyńskim znajdą się ludzie dobrego serca, którzy pomogą spełnić to marzenie, a dzięki temu na twarzy Łukasza pojawi się uśmiech, siła do walki z chorobą, radość i nadzieja na przyszłość. Wszyscy którzy chcieliby pomóc w spełnieniu marzenia Łukasza proszeni są o kontakt z wolontariuszami Fundacji pod numerem telefonu  603 06 99 30.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: