Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmian (czasowo) nie będzie

Od pierwszego lipca obowiązuje w województwie śląskim nowy podział na regiony operacyjne ratownictwa medycznego. Nowych regionów jest piętnaście, do tej pory było ich 22.
 
W województwie nowy system wprowadził nowe miejsca stacjonowania ambulansów, tam gdzie do tej pory ich nie było. Co jeszcze zmieniła nowa sytuacja? To, że do jednego regionu przynależy kilka powiatów – mówi Jan Kawulok dyrektor Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego.
 
 
 
 
W powiecie cieszyńskim jak na razie bez zmian. I z tego braku zmian w cieszyńskim pogotowiu się bardzo cieszą. Dlaczego? W pierwotnym planie regionów – Cieszyn był wykreślony –dodaje Kawolok. Pogotowie z dyspozytornią w Ustroniu jako samodzielny region operacyjny uchował się tylko dzięki protestom samorządowców i zgody Minister Zdrowia.
 
 
 
Przy okazji nowego podziału na regiony operacyjne, NFZ ogłosił nowe konkursy na świadczenie usług. Wymagania były duże, ale cieszyńskie pogotowie im sprostało– ocenia Kawulok.
 
 
 
Jednak dobrze wyposażone karetki i wraz z dobrze wyszkolonymi ekipami, mogą nie wystarczyć by uchronić przed likwidacją dyspozytornię w Ustroniu. A przypomnijmy był to jeden z pierwszych w kraju centrów ratownictwa, to tutaj od dziesięciu lat w jednym budynku funkcjonują dyspozytornie pogotowia i straży pożarnej.
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: