Piotr Żyła na podium!

Piotr Żyła (na zdj.) stanął na najniższym stopniu podium podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Engelbergu, a z wygranej radował się Halvor Egner Granerud, który odniósł piąte zwycięstwo z rzędu.

- Jutro walczymy dalej – przyznał Piotr Żyła po sobotnim konkursie, w którym zajął piąte miejsce. Wiślanin jak obiecał, tak zrobił. Po skoku, w nieprzyzwoitych warunkach, na odległość 132,5 m prowadził na półmetku niedzielnych zmagań na Gross-Titlis-Schanze.

W rundzie finałowej trafił na jedne z najgorszych warunków spośród skoczków, którzy uplasowali się w czołowej „10”. Zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego skoczył 127,5 m i do zwycięstwa zabrakło mu niemal 10 punktów, ale i tak zdołał utrzymać się w pierwszej „3” - stanął na najniższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Markus Eisenbichler, a z wygranej radował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Halvor Egner Granerud. Dla Norwega to piąte zwycięstwo z rzędu.

Spośród podopiecznych Michala Doleżala po punkty sięgnęli także Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki, którzy uplasowali się w czołowej „10” – kolejno 7. i 8. miejsce. Andrzej Stękała był 15., a na 22. pozycji został sklasyfikowany Klemens Murańka. Niestety, do rundy finałowej nie awansował Aleksander Zniszczoł, któremu nie wyszedł skok w pierwszej serii – 108 m.

Skoczków czeka nieco dłuższa przerwa od zmagań w Pucharze Świata, ponieważ najbliższy konkurs zaplanowano na 29 grudnia w Oberstdorfie, który zarazem zainauguruje 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni. Jednak biało-czerwoni powalczą wcześniej – 22 grudnia – o miano najlepszego skoczka na krajowym podwórku, a zmagania w ramach Mistrzostw Polski odbędą się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.