Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

UKS Cieszyn i pierwszy „Winter Cup”

Wczoraj (19.12) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Cieszynie odbył się drugi turniej w ramach cyklu UKS Cieszyn Winter CUP. Tym razem było to spotkanie Młodzików. Kolejny turniej, ze względu na nowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, odbędzie się w drugiej połowie stycznia.

Uczniowski Klub Sportowy (UKS) Cieszyn funkcjonuje od 2017 roku. Powstał z myślą o najmłodszych. Trenerzy zwracają uwagę na wychowanie poprzez sport. Jednak treningi to nie wszystko, ważna jest również zdrowa rywalizacja możliwa dzięki różnego rodzaju zawodom i turniejom. Na boisku w Gumnach przy tamtejszym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji od kilku lat organizowane są letnie turnieje. Teraz przyszedł czas na ich zimową odsłonę. Wcześniej nie organizowaliśmy zimowych turniejów bo nie było gdzie. Teraz korzystamy z nowej hali sportowej i rozpoczynamy sezon halowy oraz cykl turniejów w ramach UKS Cieszyn Winter Cup – przyznaje w rozmowie z OX.PL Piotr Puda prezes i trener UKS Cieszyn.

Nową halę przy SP7 w Cieszynie Krasnej zaprezentował pod koniec listopada w nagraniu filmowym Wiceburmistrz Cieszyna Krzysztof Kasztura. Koszt budowy wyniósł ponad 5 mln zł. To nie tylko hala – podkreśla Kasztura. Do dyspozycji dzieci i młodzieży są również szatnie, sala lekcyjna. W obiekcie znajdują się magazyny, pomieszczenia techniczne, dla trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego, sanitariaty. Prace wykonano również na zewnątrz.

Nowe miejsce to nowe możliwości dla lokalnych klubów. Dlatego też UKS Cieszyn postawił w tym roku, mimo pandemii, na nowy cykl zimowych turniejów. Pierwsze spotkanie miało miejsce 5 grudnia w kategorii Żak. 19 grudnia rywalizowali zawodnicy w kategorii Młodziki. Mamy wysoki poziom. Cieszy nas to, że kilka godzin po opublikowaniu w mediach społecznościowych informacji o turnieju mieliśmy już pełne listy. Jest zainteresowanie i odwiedzają nas fajne drużyny. Nie tylko z naszego powiatu. Mamy ekipy m.in. z Żywca, Bielska, Moszczenicy, czy Tarnowskich Gór – podkreśla Piotr Puda.

Kolejne spotkanie miało odbyć się 9 stycznia (kategoria Orlik), jednak ze względu na wprowadzenie nowych obostrzeń, wstępnie ustalono nowy termin - 23 stycznia.  

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: