Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piotr Szymala z KS ''Shindo'' zdobył drugie miejsce na Mistrzostwach Polski

W sobotę, 2 kwietnia Białystok gościł najlepszych polskich karateków, w tym dwóch zawodników z Cieszyna. Stolica województwa podlaskiego okazała się szczęśliwa dla Piotra Szymali, który zdobył srebrny medal.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Karate WKF (World Karate Federation), organizowane przez białostocki klub karate Kaisho Karate Klub, stanowiły jednocześnie eliminacje do mistrzostw europy. W Mistrzostwach uczestniczyło ponad 150 zawodniczek i zawodników z 30 klubów Polskiego Związku Karate.

Cieszyński Klub Sportowy "Shindo" reprezentowało dwoje zawodników: Piotr Szymala i Karolina Makarewicz. O ile występ Karoliny nie należał do udanych, o tyle dużym sukcesem może pochwalić się prezes, instruktor i jednocześnie zawodnik KS "Shindo". Piotr Szymala w drodze po srebro w kata seniorów musiał zmierzyć się z 24. zawodnikami. W finałowej walce uległ jednak nieznacznie (2:3) Łukaszowi Wolnemu z AZS AR Wrocław.

Na najbliższe Mistrzostwa Europy Karate WKF, które odbędą się 6-8 maja w Szwajcarii (Zurich) pojedzie drużyna kata z Cieszyna  w składzie Piotr Szymala, Michał Szymala, Maciej Wilczek oraz jako indywidualny start kata Piotr Szymala.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: