Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Pilotażowy projekt „Aktywny absolwent”

Większość uczelni wyższych w Polsce dostosowana jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne z różnymi dysfunkcjami. Po ukończeniu nauki przez takie osoby nie zawsze znajdują oni zatrudnienie. Właśnie dla tych osób z terenu całej Polski, a więc i z naszego powiatu Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych prowadzi drugą edycję projektu pn. „Aktywny Absolwent”, współfinansowanego ze środków PFRON i realizowanego w ramach pilotażowego programu „Absolwent”.

Projekt skierowany jest do osób, które spełniają łącznie poniższe warunki:

  • posiadają orzeczenie o lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności wzrokowej,
  • są studentami ostatniego roku lub absolwentami uczelni wyższych, którzy ukończyli naukę maksymalnie 5 lat temu (studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, doktoranckie).

Głównym celem projektu jest pomoc osobą z dysfunkcją wzroku w znalezieniu zatrudnienia. Uczestnikom, którzy przystąpią do projektu są oferowane: szkolenia i kursy zawodowe, nauka języków obcych, płatne staże zawodowe, doradztwo i coaching.

Wszystkie osoby spełniające warunki wskazane wyżej i będące zainteresowane udziałem w projekcie „Aktywny absolwent” powinny wypełnić formularz rekrutacyjny, który znajduje się do pobrania na stronie pzn.org.pl i przesłać go na adres aktywnyabsolwent@pzn.org.pl.

AK, PZN

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: