Pilch tuż za podium, sobotni konkurs dla Austriaków

Za nami pierwszy konkurs w ramach FIS Cup na Wielkiej Krokwi. Sobotnie zmagania padły łupem austriackich zawodników, a najwyżej spośród biało-czerwonych uplasował się Tomasz Pilch (na zdj.) – zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego zajął piąte miejsce.

Trzech polskich skoczków punktowało w sobotnim konkursie FIS Cup, który miał miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Udany występ ma za sobą aktualny mistrz Polski – Tomasz Pilch – który po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce, po skoku na odległość 133,5 m. W rundzie finałowej wylądował cztery metry bliżej i konkurs zakończył na 5. pozycji. W czołowej „30” zostali sklasyfikowani także Karol Niemczyk (17.) oraz Adam Niżnik (29.).

O tryumfatorze dzisiejszych zmagań zadecydowała 0,1 pkt. Elias Medwed oraz Stefan Huber, jako jedyni, przekroczyli w drugiej serii granicę 140 m, a ostatecznie ze zwycięstwa radował się pierwszy z nich. Na najniższym stopniu podium stanął Jernej Presecnik ze Słowenii. Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs, a transmisja w TVP Sport - początek o godz. 10:25.