Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Od 8 stycznia skierowania na badania tylko elektronicznie

Kolejnym krokiem po e-receptach usprawniającym i zmierzającym do cyfryzacji oraz usprawnienia procesu leczenia jest wprowadzenie w życie od 8 stycznia 2021 r. wystawiania pacjentom skierowań na leczenie u specjalistów tylko w formie elektronicznej „e-skierowanie”.

E-skierowanie wystawiane jest podobnie jak e-recepta. Lekarz wprowadza wymagane dane pacjenta do systemu gabinetowego podłączonego do platformy e-zdrowie lub za pomocą aplikacji gabinet.gov.pl i podpisuje e-skierowanie cyfrowo.
Pacjenci, którzy posiadają Internetowe Konto Pacjenta (IKP), dostępne pod adresem pacjent.gov.pl otrzymają 4-cyfrowy kod, który wysyłany jest do nich SMS-em lub mailem jako załącznik pdf. Osoby nie posiadające IKP otrzymają wydruk informacyjny.

Po otrzymaniu 4-cyfrowego kodu lub wydruku informacyjnego będziemy mogli umówić się na wizytę u specjalisty telefonicznie lub w rejestracji podając kod i numer PESEL lub pokazując wydruk informacyjny, z którego placówki posiadające czytniki mogą zeskanować kod kreskowy. E-skierowanie jest automatycznie przypisywane do wybranej placówki. Nie możemy wówczas już zrealizować skierowania w innej placówce.

Lekarz będzie mógł wystawić papierowe skierowanie od 8 stycznia tylko w przypadku awarii i braku dostępu do internetu lub systemu gabinetowego albo systemu e-zdrowie.

AK, mat. Pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: