Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pilch czeka na decyzję Szarek

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o planach obecnych włodarzy gmin. Większość z nich deklaruje ponowne kandydowanie w wyborach. Część rezygnuje, inni się wahają. Wśród tej ostatniej grupy jest obecna wójt Brennej - Iwona Szarek. Na jej decyzję czeka z niecierpliwością obecny wicestarosta - Jerzy Pilch.

Z wicestarosty na stanowisko wójta – o tym myśli Jerzy Pilch. Obecny wicestarosta powiatu cieszyńskiego w rozmowie z portalem OX.pl przyznaje, że myśli nad kandydowaniem w gminie Brenna. Czekamy na decyzję pani wójt. Odniosę się do tego tematu, kiedy zapadnie decyzja pani wójt. Jestem zmartwiony tym trochę, bo liczyłem, że zapadnie ona nieco wcześniej, żeby był czas na przygotowanie się. - przyznaje wicestarosta.

Jak dodaje Pilch, zostało bardzo mało czasu na budowanie zaplecza. Jeśli wystartuje w Brennej, nie wie jeszcze z jakiego ugrupowania. Mogę wystartować jako członek Platformy Obywatelskiej, wówczas mam ten komfort, że nie muszą zgłaszać komitetu lokalnego. Ale może poprze mnie któryś z kilku zarejestrowanych w Brennej komitetów. - mówi Jerzy Pilch. Nie ukrywa, że decyzja o kandydowaniu zapadnie w ostatniej chwili. Pani wójt jest teraz na urlopie, kiedy wróci myślę, ze będziemy ten temat finalizować bo jest to ostatni gwizdek – przyznaje wicestarosta.

Wójt Brennej Iwona Szarek, w ubiegłym tygodniu w rozmowie z naszą redakcją, nie określiła jednoznacznie czy będzie kandydować czy nie. Waham się – odpowiadała.

Jednak jak podkreśla Pilch, obecnie skupia się na wyborach do samorządu powiatowego. W tej chwili planuję i chcę wystartować do rady powiatu cieszyńskiego. To są niejako podwójne wybory, bo później rada powiatu wybiera starostę, wicestarostę i członków zarządu. Tutaj na dzień dzisiejszy nic więcej nie można założyć. Gdyby się udało kontynuować pewne rzeczy, które rozpoczęło się w powiecie, to by było dobrze. - kończy Pilch

Pewne nazwiska kandydatów na wójtów czy burmistrzów poznamy 18 października. Upływa wówczas termin zgłaszania gminnym komisjom wyborczym kandydatów na te stanowiska

Przeczytaj też: Większość włodarzy na tak 

Jan Bacza

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: