Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pieszo i z mandatem

Dwóch rowerzystów wróciło do domu pieszo, z mandatem w kieszeni. Byli pod wpływem. Łącznie cieszyńscy policjanci podczas ostatniej, piątkowej (24.05.2024) akcji „Bezpieczny cyklista” wlepili 37 mandatów.

Policjanci cieszyńskiej drogówki w piątek 24 maja przeprowadzili na terenie powiatu cieszyńskiego działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista".

- W trakcie działań mundurowi zwracali uwagę na zachowanie rowerzystów, prawidłowe wyposażenie ich pojazdów, trzeźwość kierujących, a także na zachowanie kierowców wobec jednośladów oraz właściwe zachowanie w relacji pieszy-kierowca. Dwóch rowerzystów wróciło do domu pieszo, z wysokim mandatem w kieszeni... Niestety, dzień później, w wypadku Cieszynie zginął 46-letni rowerzysta [Pisaliśmy: Zmarł na miejscu. Śmierć rowerzysty w Cieszynie - przyp. red.] – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.

A jak wypadła akcja w powiecie cieszyńskim?

- Mundurowi ujawnili łącznie 45 wykroczeń. W sumie policjanci nałożyli 37 mandatów karnych i zastosowali 7 pouczeń. Wobec jednego rowerzysty skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. W piątek, w ręce drogówki wpadło również dwóch rowerzystów po użyciu alkoholu, którzy zostali ukarani mandatami karnymi, w tym wypadku w wysokości tysiąca złotych. Z kolei w niedzielę drogówka zatrzymała aż siedmiu nietrzeźwych rowerzystów (zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu poniżej 0,5 promila) - podaje rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji.

 Mandat za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości to 2500 złotych.

NG/mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-27 15:59:58
"tom": ....te informacje faktycznie podawał rzeznik prasowy cieszyńskiej Policji, czy rzeznik polskiej pisowni ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: