Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Piesek Manu na cUTW

W czwartek (13.02.2020) sali konferencyjnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyło się kolejne spotkanie plenarne cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem Magdalena Michałek – behawiorystka – opowiedziała o wpływie posiadania zwierząt na nasze zdrowie.

Podczas czwartkowego spotkania, prelegentów w rzeczywistości było dwóch. Oprócz prowadzącej – Magdaleny Michałek, uwagę przykuwał piesek Manu – stworzenie bardzo przyjacielskie i łase na pieszczoty, który przechadzał się pomiędzy słuchaczami. Jak wyjaśniała prowadząca, zwierzę jest bardzo przyjazne i nie przejawia żadnej agresji, a dzięki profesji swojej właścicielki jest bardzo dobrze wychowane. Po oficjalnej prezentacji prelegentów nadszedł czas na temat właściwy, czyli wpływ posiadania zwierząt na nasze zdrowie.

- Wpływ posiadania zwierząt na zdrowie jest pozytywny. Przede wszystkim zwierzęta odpowiadają za utrzymanie lepszej kondycji fizycznej u swoich właścicieli, chociaż na przykład, w przypadku psów, ma to logiczne uzasadnienie, ich właściciele regularnie spacerują. Jednak badania wskazują też, że posiadanie zwierzęcia domowego jest przyczyną zmniejszenia poziomu stresu i ryzyka zawału – wyjaśniała w trakcie prelekcji Magdalena Michałek.

Prowadząca prowadziła badania nad wpływem zwierząt na ludzki organizm i psychikę już podczas studiów. Posiadanie czworonoga (czy nawet kanarka lub papugi) jest korzystne dla naszego organizmu. O zdrowotnych właściwościach zwierząt wiedzieli już starożytni. Chociaż dziś wiadomo, że wylizywanie rany nie jest zbyt higieniczne, w czasach braku środków medycznych, rozwiązanie było chętnie stosowane.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-10 12:47:29
krzysztofmn: jak zauważył pewien mądry k s i o n c [bardzo mądry, prawie jak biskup!...] koronawirus to kara za grzechy - z tego jasno wynika, że Czechom jak najbardziej się należy, wszak to bezbożnicy i heretycy, o Chińczykach nawet szkoda gadać, Włosi zasłużyli sobie laicyzacją - a my, no cóż, oazę prawdziwego chrześcijaństwa PB na pewno ochroni, wystarczy myślę odpowiedni oznakować drzwi swoich domostw - zamiast krwi baranka, bo to towar dziś trudno dostępny, pewnie starczy wywiesić na nich tabliczkę z tekstem "I
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: