Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierwsza sesja w Cieszynie

We wtorek (30 listopada) w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza spotkali się wszyscy radni na pierwszej sesji VI kadencji Rady Miejskiej Cieszyna. 

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia działalności radnych było uroczyste wręczenie zaświadczenia o wyborze na radnego miasta. Zaświadczenia nowo wybranym wręczył Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, nie złożył go  jednak Bogdan Ficek, który 24 listopada skierował do Rady pisemne zrzeczenie się mandatu.  

W dniu pierwszej sesji na ręce Eugeniusza Raabe wpłynęło również pismo Jana Matuszka skierowane do Rady Miejskiej Cieszyna, który ze względu na pełnienie funkcji drugiego zastępcy burmistrza miasta zrzeka się mandatu radnego uzyskanego w listopadowych wyborach. W związku z tym J. Matuszek również nie złożył ślubowania.

Pierwsze spotkanie radnych nie wyłoniło Przewodniczącego Rady Miejskiej Cieszyna. W wyniku tajnego glosowania radna Halina Bocheńska i Marta Kawulok uzyskały taką samą liczbą głosów. Ponieważ wynik był remisowy i nie uległ rozstrzygnięciu nawet po ponownym głosowaniu - złożony został wniosek formalny o odroczenie sesji o tydzień  tj. do  7 grudnia. Wtedy radni zadecydują w tej sprawie.  

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: