Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ślisko, zimno i z korkami

Utrzymujące się opady śniegu i silny wiatr utrudniały jazdę w całej Polsce. Z utrudnieniami w ruchu musieli zmagać się dzisiaj również cieszyńscy kierowcy. Największe niebezpieczeństwo stanowiły śliskie nawierzchnie dróg.  

Chociaż główne drogi są w większości już przejezdne, to jednak kierowcy i pasażerowie musieli się dzisiaj liczyć z wieloma utrudnieniami. Niskie temperatury i śliskie jezdnie wpłynęły na to, że ruch w wielu miejscach był bardzo spowolniony. Tworzące się korki to częsty powód nieradzących sobie z podjazdem TIRów. Intensywne opady śniegu oraz śliska nawierzchnia sprawiły, że pojazdy nie tylko poruszały się bardzo wolno, ale dodatkowo ślizgały się na podjazdach pod górkę.

Do takich utrudnień doszło dzisiaj (1 grudnia) na ulicy Katowickiej w Cieszynie, gdzie około godziny 15.00 powstał gigantyczny korek. Powodem była śliska jezdnia. Jadące pod górę TIR-y zablokowały przejazd. Korki trwały około 40 minut. Do akcji włączyły się piaskarki, które pomogły opanować sytuację.  

- Kolejne utrudnienie z którym musieli się zmagać dzisiaj kierowcy powstało na drodze S1. Jadący z Czech do Polski TIR, zablokował jezdnię i utworzył po czeskiej stronie korek. Powodem była również śliska jezdnia – informuje Mariusz Białoń oficer prasowy cieszyńskiej policji.

 

BSK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: