Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pierściec - znowu pożar

Policjanci badają okoliczności nocnego pożaru w Pierśćcu. Paliło się w domu prywatnym.
Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy. Pół godziny po północy, straż została zaalarmowana o pożarze budynku mieszkalnego w Pierśćcu przy ulicy Spacerowej. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy paliło się poddasze i dach budynku. Na szczęście nikt podczas pożaru nie ucierpiał, budynek nie był zamieszkały.
 
Prądy wody podawano na poddasze oraz do wnętrza budynku. Pożar udało się ugasić, jednak spaleniu uległ dach, więźba pokryta blachą i część poddasza wraz z drewnianymi schodami. Strażacy rozebrali spaloną konstrukcję dachu i komin. Strażacy oprócz gaszenia płonącego budynku, ratowali też sąsiednie zabudowania gospodarcze. Usunięto też samochód, który stał na placu.
 
Rano jednostki znowu pojawiły się na miejscu, by zabezpieczyć budynek folią. W gaszeniu pożaru brało udział jedenaście jednostek JRG i OSP. Dzisiaj na miejscu będzie pracował ekspert do spraw pożarnictwa. Jak twierdzi aspirant Rafał Domagała, rzecznik cieszyńskiej policji - najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.
 
To kolejny pożar w ciągu 24 godzin w Pierśćcu. W nocy, z soboty na niedzielę, spłonęła stodoła przy ulicy Sołeckiej. Zobacz materiał Pierściec – pożar stodoły.
 
Jan Bacza
 
Aktualizacja (23.12.2013. godz. 11:10):
Zakończyły się już oględziny biegłego z zakresu pożarnictwa, technika kryminalistyki i policjantów ze Skoczowa. Wykluczono działanie przestępcze zaistnienia pożaru. Do pożaru doszło najprawdopodobniej  w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej bądź wadliwie działającego przewodu kominowego – informuje ox.pl asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. 
 
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: